Ukupno: 1001914

Posjet učenika Muzeju Gacke

Učenici 1.a i 1.c razrednog odjela u pratnji svojih učitelja posjetili su Gacko pučko otvoreno učilište-Muzej Gacke. Pod stručnim vodstvom kustosice razgledali su Muzej Gacke gdje su saznali razne podatke o gradu Otočcu, njegovoj okolici, prošlosti i sadašnjosti, kulturnoj i prirodnoj baštini.

Velika pomoć u obilasku učenicima je bio i vodič za djecu 4Kids, u kojem Ana i Marko, likovi mladih istraživača, vode djecu kroz postav Muzeja.

Učenici su otkrili da zgrada u kojoj se nalazi Muzej skriva neobičnu i zanimljivu povijest i da je oduvijek bila važna za život grada.

Arheološka zbirka otkriva zanimljive detalje o prvim stanovnicima Gacke i tajne starog grada Otočca.

Učenici su saznali ponešto i o umjetnicima te pogledali njihove memorijalne zbirke.

Povijesna zbirka privukla je veliku pozornost učenika, posebice dječaka jer su izloženi predmeti vatrenog oružja, mina, granata i raketa.

Na kraju su učenici razgledali etnografsku zbirku koja sadrži predmete koji prikazuju tradicionalni život i običaje sela.

Svaki učenik je dobio primjerak vodiča za djecu u kojem osim značajnih informacija i podataka o Muzeju ima i raznih zadataka za rješavanje - nadopunjavanje riječi, crtanje, pitalice s odgovorima, bojanke i labirint.

Posjet Muzeju Gacke svakako je bio zanimljiv za učenike i učitelje te se radujemo sljedećem odlasku.

Ana-Marija Cvitković, dipl. uč.

objavio: Administrator   datum: 18. 3. 2019.

« Svibanj 2024 »