Ukupno: 1001914

Posjet gospićko-senjskog biskupa našoj Školi

Vizitacija iliti biskupov pastirski pohod župi događa se svakih pet godina. Ove godine gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić pohodio je župe Otočkog dekanata. U svom pohodu obišao je sve važne ustanove i mjesta među kojima su i škole kao odgojno-obrazovne ustanove. Posjetio je matičnu i sve područne škole i susreo se s učenicima i njihovim učiteljima.

Tijekom mjeseca ožujka gospićko-senjski biskup mons. Zdenko Križić je u društvu kancelara biskupije preč. Mišela Grgurića i župnika župa Otočkog dekanata posjetio matičnu školu i sve područne škole Zrinskih i Frankopana Otočac koje su u njenom djelokrugu. Susreo se s učenicima i djelatnicima Škole koji su ga u svakom mjestu dočekali na jedinstven i originalan način. Prigodnim programima predstavili su svoju školu i mjesto te darovima koje su izradili sami učenici darovali biskupa.

Susreti su bili po mnogo čemu posebni, a neki od njih i od povijesnog značaja jer ih je biskup pohodio po prvi puta od kada je osnovana Gospićko-senjska biskupija. Poticajnim riječima biskup Križić ohrabrio je djecu u njihovom životnom rastu i pozvao na poštivanje učitelja, a djelatnike Škole osvijestio o važnosti njihove uloge u životu djece. Iskazao je radost u svakom susretu i poželio u dogledno vrijeme neki novi.

Fotografije sa svih susreta pogledajte u galeriji fotografija.

objavio: Administrator   datum: 22. 3. 2019.

« Svibanj 2024 »