Ukupno: 1001914

Pukovnik Drago Bilović osmašima o Domovinskom ratu na području Otočca

Umirovljeni pukovnik HV Drago Bilović održao je edukativno predavanje za učenike osmog razreda o Domovinskom ratu. Govorio je o Domovinskom ratu, značenju i važnosti. Umirovljeni pukovnik, tadašnji zapovjednik 133. brigade ZNG-a, pokušao je učenicima približiti vlastita iskustva i događaje koje je proživio tijekom Domovinskog rata.

Na vrlo pristupačan i slikovit način opisao je uzroke i početak rata na teritoriju bivše Jugoslavije te početak rata u Otočcu i teškoće s kojima su se susretali građani Otočca kada su bili prisiljeni živjeti pod stalnim napadima neprijatelja. Učenicima je pričao na temelju osobnih iskustava o početcima rata, bojištima koja je prošao kao i o najvažnijim akcijama u oslobađanju okupiranog područja. Predavanje je trajalo jedan školski sat, a na ovaj način želi se povećati znanje učenika o Domovinskom ratu te učenike potaknuti na promišljanje o vrijednostima Domovinskog rata.

Predavanjem se želi  sačuvati istina o Domovinskom ratu i uputiti učenike u zbivanja o hrvatskoj povijesti kako bi  znali gdje su bili njihovi očevi i djedovi.

Na kraju predavanja učenici su s pukovnikom Dragom Bilovićem, nastavnicama povijesti Viktorijom Cvitković, Danijelom Orešković-Gladović i vjeroučiteljem Berislavom Kostelcem zapalili svijeće ispred Spomenika hrvatskih branitelja te time odali počast svim poginulima u obrani domovine.

Viktorija Cvitković

objavio: Administrator   datum: 11. 6. 2019.

« Svibanj 2024 »