Obilježavanje Europskog tjedna programiranja 2019.

Europski tjedan programiranja (EU Code Week) društvena je inicijativa čiji je cilj na zabavan i angažirajući način svima približiti programiranje i digitalnu pismenost. Ove godine Europski tjedan programiranja obilježava se od 5. do 20. listopada.

OŠ Zrinskih i Frankopana uključila se u provedbu ove inicijative organiziranjem radionice Matematika i micro:bit, za učenike šestog razreda, pod vodstvom učiteljice Valentine Pajdaković. Radionica u trajanju jednog školskog sata održana je 11. listopada 2019.
Detaljnije informacije o događaju dostupne su putem poveznice:

Na radionici je sudjelovalo ukupno 15 učenika. Učenici su ovom prilikom naučili kako koristiti i programirati micro:bit uređaj te se upoznali s mogućnostima primjene micro:bit uređaja za rješavanje matematičkih zadataka. Učenici su uz pomoć učiteljice izradili program za ispisivanje višekratnika slučajno izabranog prirodnog broja.

Učenici su dobili informacije sadržajima za samostalno učenje, o primjeni micro:bit uređaja u svim nastavnim predmetima, koji su dostupni putem interneta i slobodni za korištenje (Izradi !). Svi učenici 6. razreda imaju mogućnost u školskoj knjižnici preuzeti micro:bit uređaj za korištenje tijekom cijele školske godine.

Učenici su pokazali značajan interes i zadovoljstvo u radu s micro:bit uređajem  te vjerujemo da će i samostalno proširivati svoje znanje. Više informacija o Europskom tjednu programiranja dostupno je na službenoj stranici Europe Code Week.

Valentina Pajdaković

objavio: Valentina Pajdaković   datum: 14. 10. 2019.

« Listopad 2021 »

21.10.2021. 12:01
INFO Prekid mrezne povezanosti skola s Internetom
Postovani, Danas, 21.10.2021. od 09:30 do 10:20 sati, uslijed radova na infrastrukturi usluge filtriranja nepocudnih sadrzaja doslo je do neplaniranog prekida mrezne povezanosti svih osnovnih i srednjih skola spojenih na ... The post INFO Prekid mrezne povezanosti skola s Internetom appeared first on CARNET.

19.10.2021. 17:08
Potpisan ugovor o nabavi aktivne mrežne opreme u školskim mrežama
Danas je u prostorijama CARNET-a potpisan ugovor kojim započinje druga faza implementacije aktivne mrežne opreme u sklopu programa e-Škole. Ugovor su potpisali predsjednik Uprave Compinga Alojzije Jukić, predsjednik Uprave KING ... The post Potpisan ugovor o nabavi aktivne mrežne opreme u školskim mrežama appeared first on CARNET.