Prvi savjetnički posjet Škole za život

U svrhu nastavka edukacije kurikularne reforme, u organizaciji MZO-adana 11. listopada 2019. u našoj školi održan je Prvi savjetnički  posjet Škole za život u trajanju od 15:00 – 19:00 sati. Mentorice Deboru Lukac i Tatjanu Orešković, primila je i pozdravila ravnateljica škole Jasminka Devčić, prof. a učiteljima poželjela  uspješan rad i  pridružila se radnom dijelu skupa.

Prvih trideset minuta temu aktivnoga učenja učitelji su započeli aktivnošću  Krug uspjeha, a potom osvijestili znanje o ishodima koji opisuju ulogu učitelja i učenika.

Druga tema Vrednovanje, provedena je kroz četiri radionice na kojima su razrađene tri vrste vrednovanja prema ishodima, planiranje vrednovanja, metode i strategije, sadržaj aktivnosti i provedba vrednovanja.

S obzirom da je većina učitelja sadržaje radionica upoznala radeći u virtualnim učionicama, pokazao se interes za pitanjima oko realizacije povratnih informacija i sačinjavanja sastavnica kriterijskoga vrednovanja. Suglasili smo se da će se mnoga pitanja rješavati iskustveno i pokazati svoju opravdanost nakon izvjesnoga vremenskog pomaka u znaku kurikularnih promjena.

Prvi savjetnički posjet završio je u planiranom vremenu, izlaznom karticom kojom su učitelji vrednovali uspješnost skupa.

Dragocjenka Bilović

objavio: Valentina Pajdaković   datum: 13. 10. 2019.

« Listopad 2021 »

21.10.2021. 12:01
INFO Prekid mrezne povezanosti skola s Internetom
Postovani, Danas, 21.10.2021. od 09:30 do 10:20 sati, uslijed radova na infrastrukturi usluge filtriranja nepocudnih sadrzaja doslo je do neplaniranog prekida mrezne povezanosti svih osnovnih i srednjih skola spojenih na ... The post INFO Prekid mrezne povezanosti skola s Internetom appeared first on CARNET.

19.10.2021. 17:08
Potpisan ugovor o nabavi aktivne mrežne opreme u školskim mrežama
Danas je u prostorijama CARNET-a potpisan ugovor kojim započinje druga faza implementacije aktivne mrežne opreme u sklopu programa e-Škole. Ugovor su potpisali predsjednik Uprave Compinga Alojzije Jukić, predsjednik Uprave KING ... The post Potpisan ugovor o nabavi aktivne mrežne opreme u školskim mrežama appeared first on CARNET.