Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Kao i svake godine, u našoj školi obilježili smo Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Program je započeo ujutro u osam sati. Svaki razred imao je svoj stol. Učenici su stolove popunili kolačima, kiflicama, kruhom, voćem i povrćem… Školski zbor je započeo program zanimljivom pjesmom Mamice su štrukle pekli…zaista je lijepo mirisalo u našoj školi.

Kao i svake godine, u našoj školi obilježili smo Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Program je započeo ujutro u osam sati. Svaki razred imao je svoj stol. Učenici su stolove popunili kolačima, kiflicama, kruhom, voćem i povrćem… Školski zbor je započeo program zanimljivom pjesmom Mamice su štrukle pekli…zaista je lijepo mirisalo u našoj školi.

Učenica Marija Furlan pozdravila je sve naše učitelje i učenike, našega župnika i zahvalila se svim vrijednim rukama onih koji su se potrudili da smo mogli imati ovako bogate stolove.
Dvoje učenika, Sara Matasić i Patrik Marincel pročitali su prigodna razmišljanja na temu Kruh je Božji dar:
Bog je čovjeku darovao zemlju, njezina bogatstva i plodove.
Sve što čovjek ima, Božji je dar.
Bog od čovjeka traži jedan mali dar: da bude zahvalan Bogu
I da drugome čini dobro, da drugom bude kruh, da bude dobar kao kruh.

Program smo nastavili pjesmom Vjek hvaljen budi uz crkveni zbor Mali anđeli. Evanđelje o čudesnom umnažanju kruha pročitao je naš župnik Tomislav Šporčić i potom učenicima uputio nekoliko prigodnih riječi. Molitvu vjernika pročitao je učenik Karlo Burić. Svi zajedno izmolili smo molitvu Oče naš, a nakon toga župnik nas je blagoslovio te je program završio pjesmom Svi slavimo. Učenici su pošli u svoje razrede, razmijenili slastice i počastili se.

Fotografije: Učenica Fotografske i novinarske skupine - Nina Orešković, VIII.c.

Tina Košćak

objavio: Ivana Rožić Dubravčić   datum: 17. 10. 2019.

« Listopad 2021 »

21.10.2021. 12:01
INFO Prekid mrezne povezanosti skola s Internetom
Postovani, Danas, 21.10.2021. od 09:30 do 10:20 sati, uslijed radova na infrastrukturi usluge filtriranja nepocudnih sadrzaja doslo je do neplaniranog prekida mrezne povezanosti svih osnovnih i srednjih skola spojenih na ... The post INFO Prekid mrezne povezanosti skola s Internetom appeared first on CARNET.

19.10.2021. 17:08
Potpisan ugovor o nabavi aktivne mrežne opreme u školskim mrežama
Danas je u prostorijama CARNET-a potpisan ugovor kojim započinje druga faza implementacije aktivne mrežne opreme u sklopu programa e-Škole. Ugovor su potpisali predsjednik Uprave Compinga Alojzije Jukić, predsjednik Uprave KING ... The post Potpisan ugovor o nabavi aktivne mrežne opreme u školskim mrežama appeared first on CARNET.