Održana Večer matematike u našoj školi

U prostoru matične škole u Otočcu, 5. prosinca 2019. održana je Večer matematike, u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva (HMD) te uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske. Večer matematike održava se s ciljem popularizacije matematike te poticanja učenika za nastavak matematičkog obrazovanja.

Na početku programa, ravnateljica Škole, g-đa Jasminka Devčić, pozdravila je sve prisutne  i obratila se prigodnim riječima, a program je vodila koordinatorica projekta, učiteljica Valentina Pajdaković.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava prema matematici. Matematika je svugdje oko nas, pa i na mjestima na kojima je ne bismo očekivali. Ponekad je malo teška, ali zato ima svoju, možda zaboravljenu, zabavnu stranu koju smo ovom prilikom zajedno otkrivali.

U svečanom dijelu programa  saznali smo ponešto o životu i radu  Carla Friedricha Gaussa - svestranog matematičkog genija i jednog od najvećih matematičara uopće, a u nastavku programa svi prisutni imali su  priliku rješavati nekoliko izazovnih matematičkih zadataka.

Učenici 1.-8. razreda, zajedno sa svojim roditeljima te uz vodstvo učitelja, sudjelovali su u različitim zabavnim grupnim aktivnostima: društvene i matematičke igre, bingo, potapanje brodova, tangram, puzzle, domino, itd. Učenici su također imali priliku upoznati rad s micro:bit uređajem koji se može koristiti za rješavanje aritmetičkih zadataka.

Radilo se u 42 različita centra, a ukupno je u radu sudjelovalo oko 180 učenika i  70 roditelja. Atmosfera je bila vesela i dinamična, upotpunjena slatkim radostima u svakom radnom centru. Učenici su pokazali veliko zanimanje za sudjelovanje u ponuđenim aktivnostima, a na kraju nisu krili oduševljenje, te s veseljem očekuju slična druženja. Roditelji su također iskazali svoje veliko zadovoljstvo provedenim aktivnostima.

Osim razvoja vještine rješavanja matematičkih problema i izgradnje pozitivnog stava prema matematičkim sadržajima, Večer matematike potiče razvoj socijalnih vještina suradnje, poticajne interakcije i međusobne komunikacije.  Provedene aktivnosti u skladu su s kurikulumom matematike i suvremenim obrazovnim trendovima koji potiču igrifikaciju nastave u svrhu ostvarivanja ishoda nastavnog predmeta. Večer matematike sastavni je dio školskog kurikuluma.

Svi učenici koji su sudjelovali u Večeri matematike dobili su zahvalnicu za sudjelovanje, kao uspomenu  na zanimljivo druženje s prijateljima i učiteljima.

Aktivnosti za učenike i roditelje pripremili su i vodili učitelji i stručni suradnici: Jadranka Prša, Ana Marija Cvitković, Petar Begović, Nikola Grčević, Ivana Kostelac, Mihaela Pleša, Josipa Salapek, Ladislav Marković, Anamari Vašarević, Sandra Matasić Kostelac, Valentina Pajdaković, Ivana Lemut, Mateja Posavi.

Bila je to jedna zabavna i ugodna večer, ali i pogled na svijet matematike, iz jednog sasvim drugog drugog gledišta.

Valentina Pajdaković

objavio: Valentina Pajdaković   datum: 6. 12. 2019.

« Listopad 2021 »

21.10.2021. 12:01
INFO Prekid mrezne povezanosti skola s Internetom
Postovani, Danas, 21.10.2021. od 09:30 do 10:20 sati, uslijed radova na infrastrukturi usluge filtriranja nepocudnih sadrzaja doslo je do neplaniranog prekida mrezne povezanosti svih osnovnih i srednjih skola spojenih na ... The post INFO Prekid mrezne povezanosti skola s Internetom appeared first on CARNET.

19.10.2021. 17:08
Potpisan ugovor o nabavi aktivne mrežne opreme u školskim mrežama
Danas je u prostorijama CARNET-a potpisan ugovor kojim započinje druga faza implementacije aktivne mrežne opreme u sklopu programa e-Škole. Ugovor su potpisali predsjednik Uprave Compinga Alojzije Jukić, predsjednik Uprave KING ... The post Potpisan ugovor o nabavi aktivne mrežne opreme u školskim mrežama appeared first on CARNET.