LORA u posjetu našoj školi

U listopadu prošle godine naša škola uključila se u projekt održivog razvoja „LORA“ zajedno s još 20 škola iz cijele Hrvatske. Projekt je pokrenula udruga Bioteka sa središtem u Zagrebu u partnerstvu s OŠ Borovje Zagreb te udrugama Hyla i BiOM također sa središtem u Zagrebu. Nakon dva ciklusa edukacija u kojima je sudjelovala naša djelatnica učiteljica Mateja Posavi, inače voditeljica projekta za našu školu, red je došao i na njihov posjet nama. Bilo je ugodno i korisno. Dojmovi obje strane su pozitivni.

U dvodnevnom druženju predstavljena je projektna ideja održivog razvoja za našu školu, uređena projektna dokumentacija i definiran tim kolega koji će činiti projektni tim škole. Zamjenica voditeljice projekta je Tatjana Vološen Devčić, a ostatak tima čine učiteljice Anka Banić, Vera Delač, Katarina Medarić, Josipa Maras, Blaženka Orešković, Ivana Rožić – Dubravčić i pedagoginja Inka Turković. Cilj projekta je razviti poduzetnički duh kod učenika i pokrenuti malo poduzetništvo u školi. Trajat će godinu dana, a sadržajem će objediniti razne aktivnosti u koje će biti uključeni učenici uz mentorstvo učitelja iz projektnog tima. Projekt ima i tendenciju održivosti te povezuje školu s lokalnom zajednicom. Na taj način učenici naše škole zauzet će mjesto aktivnih i odgovornih građana koji misle o budućnosti svoje zajednice. Podršku projektu pruža i HGK Županijska komora Otočac.

Projekt je je dobio pozitivnu kritiku, a mi se veselimo prvim aktivnostima koje će uskoro započeti. O svemu ćemo vas redovito obavještavati na mrežnim stranicama škole.

Ravnateljica Jasminka Devčić

objavio: Valentina Pajdaković   datum: 1. 2. 2020.

« Listopad 2021 »

21.10.2021. 12:01
INFO Prekid mrezne povezanosti skola s Internetom
Postovani, Danas, 21.10.2021. od 09:30 do 10:20 sati, uslijed radova na infrastrukturi usluge filtriranja nepocudnih sadrzaja doslo je do neplaniranog prekida mrezne povezanosti svih osnovnih i srednjih skola spojenih na ... The post INFO Prekid mrezne povezanosti skola s Internetom appeared first on CARNET.

19.10.2021. 17:08
Potpisan ugovor o nabavi aktivne mrežne opreme u školskim mrežama
Danas je u prostorijama CARNET-a potpisan ugovor kojim započinje druga faza implementacije aktivne mrežne opreme u sklopu programa e-Škole. Ugovor su potpisali predsjednik Uprave Compinga Alojzije Jukić, predsjednik Uprave KING ... The post Potpisan ugovor o nabavi aktivne mrežne opreme u školskim mrežama appeared first on CARNET.