LORA - Posjet OPG-u Bogdanić

U sklopu provedbe projekta održivog razvoja LORA – Mali poduzetnik se krije u meni, učenici 6.a razreda zajedno s učiteljicama Tatjanom Vološen-Devčić i Matejom Posavi, posjetili su OPG Bogdanić koje se nalazi nedaleko naše škole. Cilj posjeta bio je upoznati se s nekim od autohtonih biljaka koje se uzgajaju u našem kraju te utjecati na razvoj stava da se vlastitim radom može uspjeti i od njega živjeti.

Domaćica Helena Bogdanić dočekala nas je i provela svojim obiteljskim gospodarstvom. Iznenađujuće lijepo i smisleno uređeno gospodarstvo učinilo je naš posjet ne samo korisnim, već ugodnim i zanimljivim. Upoznali smo se s nekim autohtonim biljkama našeg kraja, njihovim uzgojem, ljekovitim svojstvima koje imaju te iskoristivosti istih u proizvodnji hrane i kozmetike. Dobili smo i pokoji savjet – koje biljke iskoristiti za proizvodnju sapuna, ali to vam ovom prilikom nećemo otkriti. Bit će to iznenađenje u sapunima. Između ostalog, naučili smo što je kultiviranje, što su hibridi, ekološki proizvodi, pesticidi i sl.

Razgledali smo i prostorije za preradu voća i izložbeni prostor s mnoštvom različitih staklenki s okusima našeg kraja. Kušali smo sok od kadulje i sir od dunje, a čistu desetku domaćica je dobila za energetske pločice s kojima smo se zasladili.

I tako se znanja i iskustva koja stječemo ovim projektom dalje nadograđuju.

Mateja Posavi

Ravnateljica Jasminka Devčić

objavio: Valentina Pajdaković   datum: 28. 2. 2020.

« Listopad 2021 »

15.10.2021. 14:36
Demo testiranje – Nabava mrežne opreme za okosnicu CARNET mreže
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET provodi demo testiranje mrežne opreme za okosnicu CARNET mreže u sklopu javne nabave Nabava mrežne opreme za okosnicu CARNET mreže (ev. broj 45-21-VV-OP) ... The post Demo testiranje – Nabava mrežne opreme za okosnicu CARNET mreže appeared first on CARNET.

15.10.2021. 12:26
CARNET webinar: Dvosmjerna komunikacija u virtualnom okruženju
Prošli tjedan smo odgovorili na osnovna pitanja o osiguranju i praćenju nastave u virtualnom okruženju, kreiranju i upravljanju timovima ali i tips&tricks za zadatke, sastanke i Whiteboard. Ako ste zbog ... The post CARNET webinar: Dvosmjerna komunikacija u virtualnom okruženju appeared first on CARNET.