Nacionalna kampanja "Sigurniji internet za djecu i mlade"

I ove godine drugi dan drugog tjedna drugog mjeseca u godini ( 5. veljače 2013.) obilježavamo Dan sigurnijeg interneta. Tim povodom pozivamo sve učenike da se sudjelovanjem u izložbi multimedijskih učeničkih radova aktivno uključe u nacionalnu kampanju Sigurniji internet za djecu i mlade kako bi svoje vršnjake upozorili na moguće opasnosti na internetu i dali im savjete kako ih izbjeći.

Sve učitelje pozivamo da se aktivno uključe u kampanju  te  do 20. veljače barem jedan nastavni sat odvoje za aktivnosti kojima će učenike usmjeriti na sigurnije, odgovornije i primjerenije ponašanje na internetu.

Udruga „Suradnici u učenju“ je tijekom prošlih godina organizirala niz aktivnosti s temom „Sigurniji internet za djecu i mlade“ te predstavljala Hrvatsku kao  Safer Internet Committee u INSAFE-u. Istu ulogu ima i u 2013. godini.

Prošlogodišnjoj akciji odazvao se velik broj učitelja, nastavnika i učenika čije smo radove predstavili na multimedijskoj izložbi i u metodičkom priručniku „Kako poučavati djecu o sigurnijem, primjerenijem i odgovornijem ponašanju na internetu“. U aktivnosti je direktno bilo uključeno oko 5 000 sudionika, a indirektno preko 50 000.
Za te aktivnosti proglašena je najboljim Safer Internet Committee između 99 zemalja.

Tema ovogodišnje nacionalne kampanje "Sigurniji internet za djecu i mlade" su online prava i odgovornosti.

Cjeloviti tekst, detaljnije informacije o akciji, Poziv za učenike, Poziv za učitelje, Plakat kao i komplet obrazovnih sadržaja o sigurnosti na internetu možete pronaći na stranicama zajednice "Suradnici u učenju"  putem sljedeće poveznice:

Izložbu  učeničkih radova  prošlogodišnje akcije možete pogledati putem sljedeće poveznice:

Izložba 2012

Na istim stranicama u kategoriji Sigurniji internet dostupne su edukativne online igre

• Zaštita osobnih podataka
  • Sigurnost na društvenim mrežama
  • Zamke elektroničke pošte

Izvor: www.ucitelji.hr

objavio: Valentina Pajdaković   datum: 23. 1. 2013.

« Svibanj 2024 »