Obilježili smo Dan europske baštine i Međunarodni dan kulturne baštine

23. rujna  obilježavamo Dan europske baštine i Međunarodni dan kulturne baštine s ciljem jačanja svijesti o potrebi očuvanja kulturne baštine. Kulturna baština sastavni je dio kulturnog identiteta svakog kraja. Osim kulturnih znamenitosti, arheoloških lokaliteta, umjetničkih djela te drugih kulturno-povijesnih vrijednosti, kulturna baština su i prirodni krajolici, stari zanati, tradicijska jela, manifestacije, običaji  i dr.

Republika Hrvatska bogata je raznolikom kulturnom baštinom, a neka kulturna dobra neizmjerne vrijednosti nalaze se na popisu svjetske ( europske ) kulturne baštine.

Ovim povodom učenici 7.a i 7.b razrednog odjela izrađivali su prezentacije na temu Kulturna baština Republike Hrvatske u kojima smo istaknuli i vrijednu kulturnu baštinu našeg kraja. Provedene aktivnosti predstavljaju ostvarivanje ishoda učenja kurikuluma Informatike i međupredmetnih tema Osobni i socijalni razvoj, Održivi razvoj, te uporaba IKT-a.

Predlažemo da pogledate njihove radove dostupne u galeriji.

Valentina Pajdaković

objavio: Valentina Pajdaković   datum: 23. 9. 2020.

« Listopad 2021 »

21.10.2021. 12:01
INFO Prekid mrezne povezanosti skola s Internetom
Postovani, Danas, 21.10.2021. od 09:30 do 10:20 sati, uslijed radova na infrastrukturi usluge filtriranja nepocudnih sadrzaja doslo je do neplaniranog prekida mrezne povezanosti svih osnovnih i srednjih skola spojenih na ... The post INFO Prekid mrezne povezanosti skola s Internetom appeared first on CARNET.

19.10.2021. 17:08
Potpisan ugovor o nabavi aktivne mrežne opreme u školskim mrežama
Danas je u prostorijama CARNET-a potpisan ugovor kojim započinje druga faza implementacije aktivne mrežne opreme u sklopu programa e-Škole. Ugovor su potpisali predsjednik Uprave Compinga Alojzije Jukić, predsjednik Uprave KING ... The post Potpisan ugovor o nabavi aktivne mrežne opreme u školskim mrežama appeared first on CARNET.