Godina čitanja

Na prijedlog Ministarstva kulture i medija Vlada Republike Hrvatske je na sjednici održanoj 30. prosinca 2020. proglasila nadolazeću 2021. kao Godinu čitanja. Tijekom 2021. kroz mnogobrojne manifestacije i aktivnosti poticat će se čitanje te razvijati svijest o njegovoj važnosti.

Školska knjižnica Osnovne škole Zrinskih i Frankopana Otočac će se realizacijom aktivnosti u obliku radionica za učenike priključiti Godini čitanja. Učenici viših razreda će u sklopu radionica Dječja priča, Hrvatska bajkovnica te Blackout poezija razvijati svijest o važnosti svakodnevnog čitanja, postajati pjesnici i pisci na jedan dan, a s ciljem da usvoje čitateljske navike i razviju kritičko mišljenje. Učenici nižih razreda će čitanjem omiljenih bajki sudjelovati u kreiranju izložbe kojom će se predstaviti slavni likovi dječje književnosti. Tijekom 2021. na stranicama školske knjižnice objavljivat će se preporuke za čitanje kojima će se učenike motivirati za čitanje u slobodno vrijeme.

Zašto je čitanje važno? Čitanjem razvijamo kritičko mišljenje, emotivnu inteligenciju, kreativnost, opću kulturu, bogatimo rječnik i postajemo pismeniji. Godina čitanja je izvrsna prilika da se vratimo knjigama kao izvorima znanja.

„Čitajmo da ne ostanemo bez riječi.“

Školske knjižničarke, Maja Brajković i Silva Orešković

objavio: Valentina Pajdaković   datum: 2. 3. 2021.

« Listopad 2021 »

21.10.2021. 12:01
INFO Prekid mrezne povezanosti skola s Internetom
Postovani, Danas, 21.10.2021. od 09:30 do 10:20 sati, uslijed radova na infrastrukturi usluge filtriranja nepocudnih sadrzaja doslo je do neplaniranog prekida mrezne povezanosti svih osnovnih i srednjih skola spojenih na ... The post INFO Prekid mrezne povezanosti skola s Internetom appeared first on CARNET.

19.10.2021. 17:08
Potpisan ugovor o nabavi aktivne mrežne opreme u školskim mrežama
Danas je u prostorijama CARNET-a potpisan ugovor kojim započinje druga faza implementacije aktivne mrežne opreme u sklopu programa e-Škole. Ugovor su potpisali predsjednik Uprave Compinga Alojzije Jukić, predsjednik Uprave KING ... The post Potpisan ugovor o nabavi aktivne mrežne opreme u školskim mrežama appeared first on CARNET.