Radovi učenika 8. razreda- geometrijska tijela

Učenici 8.b razrednog odjela na nastavi matematike učili su o geometrijskim tijelima. Znanja koja su stekli tijekom nastave na daljinu pokazali su radom na praktičnim zadatcima. Pozivamo vas da pogledate njihove radove.

U prvom projektom zadatku učenici su izrađivali mreže geometrijskih tijela i modele, te izračunavali oplošje i obujam geometrijskih tijela, a radove su prezentirali u digitalnom obliku.

poveznica

U drugom projektnom zadatku bilo je potrebno  izraditi model dvorca koji je potrebno obnoviti. Obnova je uključivala različite poslove: popločavanje podova, novi crijep za krovove te bojenje vanjskih zidova. Učenici su na osnovu točnih mjera dvorca koji je izrađen u umanjenom mjerilu izračunavali ukupan trošak obnove dvorca, temeljem podataka o površinama različitih ploha.

poveznica

Ovim projektnim zadatcima, osim ishoda matematike ostvarili smo i ishode međupredmetnih tema Primjena IKT-a, Poduzetništvo i Osobni i socijalni razvoj. Učenici su stekli znanja i vještine koja će u budućnosti  moći primijeniti u raznim životnim situacijama.

Valentina Pajdaković

objavio: Valentina Pajdaković   datum: 14. 6. 2021.

« Listopad 2021 »

21.10.2021. 12:01
INFO Prekid mrezne povezanosti skola s Internetom
Postovani, Danas, 21.10.2021. od 09:30 do 10:20 sati, uslijed radova na infrastrukturi usluge filtriranja nepocudnih sadrzaja doslo je do neplaniranog prekida mrezne povezanosti svih osnovnih i srednjih skola spojenih na ... The post INFO Prekid mrezne povezanosti skola s Internetom appeared first on CARNET.

19.10.2021. 17:08
Potpisan ugovor o nabavi aktivne mrežne opreme u školskim mrežama
Danas je u prostorijama CARNET-a potpisan ugovor kojim započinje druga faza implementacije aktivne mrežne opreme u sklopu programa e-Škole. Ugovor su potpisali predsjednik Uprave Compinga Alojzije Jukić, predsjednik Uprave KING ... The post Potpisan ugovor o nabavi aktivne mrežne opreme u školskim mrežama appeared first on CARNET.