Izložba radova učenika 7. razreda

Učenici 7. razreda  2020./2021. školske godine na nastavi matematike izrađivali su plan gradskog vrta. Tom prilikom primijenili su stečena znanja o mnogokutima, kružnici, krugu i njihovim dijelovima.  Izložba učeničkih radova postavljena je u prostoru Škole, a pripremili smo i digitalnu izložbu koja je dostupna putem poveznice.

Osim plana koji treba sadržavati različite geometrijske likove, učenici su dobili zadatak izračunati opseg i površinu geometrijskih likova koje su koristili pri izradi plana. Zadatak nije bio jednostavan jer je osim osnovnih geometrijskih likova bilo potrebno izraditi i one složenije koji se sastoje od više osnovnih geometrijskih likova, kao npr. kvadrata i kružnog isječka.

Pozivamo vas da pogledate njihove radove u digitalnoj galeriji ( poveznica).

Ovim projektnim zadatcima, osim ishoda kurikuluma matematike, učenici su razvijali vještine planiranja te grafičkog i estetskog oblikovanja vlastitog uratka, te na taj način ostvarili ishode međupredmetnih tema Učiti kako učite te Osobni i socijalni razvoj. Učenici su stekli praktična znanja i vještine koja će u budućnosti  moći primijeniti u raznim životnim situacijama, a vjerujemo da su neki učenici u  ovim aktivnostima prepoznali i svoje buduće zanimanje.

učiteljica matematike Valentina Pajdaković

objavio: Valentina Pajdaković   datum: 31. 8. 2021.

« Listopad 2021 »

21.10.2021. 12:01
INFO Prekid mrezne povezanosti skola s Internetom
Postovani, Danas, 21.10.2021. od 09:30 do 10:20 sati, uslijed radova na infrastrukturi usluge filtriranja nepocudnih sadrzaja doslo je do neplaniranog prekida mrezne povezanosti svih osnovnih i srednjih skola spojenih na ... The post INFO Prekid mrezne povezanosti skola s Internetom appeared first on CARNET.

19.10.2021. 17:08
Potpisan ugovor o nabavi aktivne mrežne opreme u školskim mrežama
Danas je u prostorijama CARNET-a potpisan ugovor kojim započinje druga faza implementacije aktivne mrežne opreme u sklopu programa e-Škole. Ugovor su potpisali predsjednik Uprave Compinga Alojzije Jukić, predsjednik Uprave KING ... The post Potpisan ugovor o nabavi aktivne mrežne opreme u školskim mrežama appeared first on CARNET.