Posjet Foto studiju "Magdalena"

Dana 28. listopada 2021.g. učenici Fotografske i novinarske skupine MŠ Otočac posjetili su Foto studio "Magdalena".
Učenici su od fotografa Tomislava Pribanića te Gorana Oreškovića naučili puno novih pojmova.

Nismo mogli sakriti oduševljenje cijelim posjetom. Otišli smo puni doživljaja ali i s poklonom na kojem smo jako zahvalni kao i za sve što smo naučili.

Fotografi su nam objasnili glavne postavke na fotoaparatu, podešavanje postavki za postizanje idealnog kadra kao i razne tehnike fotografiranja. Usvojili smo nove  pojmove, kao npr. duga dekompozicija ili svjetlosni filteri.

Učenike je posebno fascinirala tehnika snimanja svilenkastog kretanja vode, ili tehnike snimanja noćnih scena s efektima. Fotografi su svaki pojam potkrijepili primjerom pred kojim učenici nisu mogli sakriti oduševljenje. U želji da i sami postignu takve kadrove imali su i dodatna pitanja za fotografe. Pogledali smo niz fotografija kao primjer te su nam fotografi objasnili kako postignuti svaki efekt u određenoj tehnici fotografiranja.

Nakon toga fotografi su nam objasnili fotografiranje za osobnu iskaznicu. Učenici su isprobali profesionali fotoaparat, te fotografirali u profesionalnom studiju, pritom su naučili kako ispravno držati fotoaparat i kako podesiti postavke za fotografiranje portreta u prostoriji.

Iskoristili smo trenutak da se kao skupina zajednički profesionalno fotografiramo nakon čega su nam fotografi pokazali i izradu fotografija te objasnili tehnike izrade na fotopapiru ili platnu. Također su nam pokazali i ispis fotografije na majici i šalici.

Ivana Rožić Dubravčić

objavio: Ivana Rožić Dubravčić   datum: 29. 10. 2021.