Obilježavanje Dana škole

Posljednji tjedan u mjesecu svibnju započele su aktivnosti kojima se obilježavao Dan škole.

Ovogodišnja manifestacija obilježavanja započela je sportskim aktivnostima, i to nogometnom utakmicom između učitelja i učenika naše Škole.

Nogometna utakmica se održala 23. svibnja 2022. godine, a učiteljske su boje branili Oliver Blašković, Petra Burić, Dario Košćak, Ivana Matasić, Mihaela Pleša, Josipa Rončević, Davor Žubrinić i Antonio Rudelić. U timu učenika zaigrali su Luka Boban, Carlos Erceg, Gabrijel Janjatović, Alen Kolaković, Mate Kostelac, Fran Oršanić, Matej Šepac, Karlo Vuković i Luka Žubrinić. U prvim minutama tim učenika je poveo odličnom igrom, ali utakmica je postajala sve napetija. Navijači s tribina veselo su podržavali svoje timove. Zbog izjednačenoga rezultata na kraju utakmice, igrali su se penali, a učitelji su izborili pobjedu. Utakmicu je sudio Nikola Glavinić. Pogledajte fotogaleriju.

U utorak, 24. svibnja 2022. godine, u školskoj se dvorani održala odbojkaška utakmica između učenika i učiteljica naše Škole. Za tim učenika zaigrali su Karlo Burić, Magdalena Dujmović, Marta Kostelac, Matej Majer, Luka Odorčić, Borna Orlić, Melani Pielić i Petra Rudelić. U timu učiteljica igrale su ravnateljica Jasminka Devčić te učiteljice Leonarda Bešanić, Suzana Bižanović, Ivana Dubravčić, Dubravka Kostelac, Ivana Matasić, Josipa Maras i Josipa Rončević. Dok su učenici glasno navijali iz publike, utakmica je postajala sve napetija. S malom razlikom, prvi i drugi set su dobili učenici, te time osvojili i pobjedu. Pogledajte fotogaleriju.

Obilježavanje Dana škole nastavilo se i u srijedu, 25. svibnja 2022. godine, svečanom priredbom učenika razredne nastave. Priredbu je prigodnim govorom otvorila ravnateljica Jasminka Devčić, a voditeljice su bile učenice Iva Bakarić i Magda Rudelić. Kroz pjesmu, ples, igrokaze i recitacije učenici razredne nastave pokazali su sve veselje i radost koju pronalaze u školi. Priredbu su svojim prisustvom podržali mnogobrojni roditelji, bake, djedovi... Pogledajte fotogaleriju.

Središnji događaj obilježavanja Dana škole održao se u petak, 27. svibnja 2022. godine, održavanjem svečane sjednice u prostoru Matične škole. Sjednicu je otvorila ravnateljica Jasminka Devčić, a prisustvovali su joj zaposlenici Škole te učenici predmetne nastave. Ravnateljica se u svojem govoru osvrnula na događaje koji su obilježili proteklu godinu te iznijela opće podatke o broju učenika, razrednih odjela, izvannastavnim i izvanškolskim aktivnostima, kao i projektima koji su se proveli, ali i onima koji su u najavi. Povodom Dana škole, učenici osmih razreda su otpjevali pjesmu “Nek’ živi ljubav”. Učenicima i mentorima koji su sudjelovali na županijskim natjecanjima, kao i na državnim razinama natjecanja, ravnateljica je podijelila zahvalnice za postignute rezultate.

Ravnateljica se u svome govoru zahvalila svima koji su sudjelovali u realizaciji svih obilježavanja i projekata tijekom školske godine. Osvrnula se na uložena sredstva u opremanju i održavanju Škole od strane Ličko-senjske županije kao osnivača. Ravnateljica se zahvalila svim učiteljima, učenicima i svim sudionicima za sve uspješne, sadržajne i radosne aktivnosti povodom Dana škole, a svoj je govor završila  izrekama posvećenim učenicima i učiteljima.

Dragi učenici, Škola je putovnica za budućnost, jer sutra pripada onima koji se spremajusuočiti se s njom, ne sutra, već danas. Škola vas uči ono što niste ni znali - da niste znali.

A nama učiteljima i stručnim suradnicima, na razmišljanje i raspravu izreka:

Samo osrednji učitelji podučavaju ono što znaju, jer dobri podučavaju i ono što ne znaju. Najbolji? Oni podučavaju ono što nitko nikada neće saznati.

Završetak svečane sjednice održan je u humorističnom tonu za koji su zaslužne učenice Kristina Dujmović i Ana Marković, a sve pod mentorstvom profesorice Dragocjenke Bilović. U kronici školskoga života prikazale su smiješne zgode i nezgode, a svaka sličnost sa stvarnim osobama bila je slučajna. Pogledajte Fotogaleriju.

Nakon svečane sjednice, zaposlenici Škole su se uputili na misu u crkvu Presvetoga Trojstva gdje su odali počast preminulim djelatnicima.

Učenici Fotografske i novinarske skupine

s mentoricom Ivanom Rožić Dubravčić

objavio: Ivana Rožić Dubravčić   datum: 29. 5. 2022.