„Vidi i klikni“ – HAK-ova radionica učenja kroz igru

Dana 31. svibnja 2022., naši su prvašići sudjelovali na preventivno-edukativnom predavanju i interaktivnoj radionici pod nazivom „Vidi i klikni“, koje su nam prezentirali Andrijana i Mladen iz Hrvatskog autokluba. Ideja je kroz praksu i igru educirati djecu o prometnojsigurnosti i pravilima poput vezanja pojasa ili prelaska  ceste.

Predavanje je obuhvatilo niz svakodnevnih situacija s kojima se djeca susreću na putu do škole, a u kojima je važno vidjeti i biti viđen. Ali, i ne samo to! Imali smo pravu, malu prometnu situaciju; auto, pješački prijelazu, semafor, kolnik i pločnik; didaktička pomagala, kao suvremene metode putem kojih djeca uče kroz praktično iskustvo, vježbu, rad i igru.

Sudeći po nasmijanim dječjim licima, zaključujemo da je bilo jako zabavnom, ali i poučno. Ovakvim edukacijama, djeca stječu važne informacije i vještine kojima će sigurnije sudjelovati u prometu, ali i pozitivno utjecati na navike i ponašanje svojih roditelja i obitelji.

Na samom kraju, djeca su dobila priručnik „Sa Zebrom sigurno u školu“, bojanku s različitim prometnim situacijama te magnetić.

Zahvaljujemo Hrvatskom autoklubu i vidimo se iduće godine!

Inka Turković

objavio: Jasminka Devčić   datum: 31. 5. 2022.