Obilježili smo Dan sigurnijeg interneta 2023.

Dan sigurnijeg interneta obilježava se s ciljem podizanja svijesti o sigurnosnim problemima i potrebi odgovornog korištenja interneta. Ove godine Dan sigurnijeg interneta obilježili smo 7. veljače.

Tim povodom za učenike 5. razreda matične škole organiziran je međurazredni kviz o sigurnosti i privatnosti na internetu. U kvizu je sudjelovalo ukupno 18 učenika 5.a, 5.b i 5.c razrednog odjela koji su se natjecali u parovima.

Sudjelovanjem u ovoj aktivnosti učenici su naučili što je Netiquette, kako razlikovati dobru i lošu lozinku, kako postupiti ako primijetimo nasilje na mreži ili smo i sami žrtva nasilja, kako odgovorno postupati s korisničkim računima i niz drugih važnih informacija. Osim pokazanog znanja za najbolji rezultat važan čimbenik bila je i brzina.

Najbolji rezultat postigli su učenici 5.a razrednog odjela. Učenicima koji su osvojili prva tri mjesta uručene su Diplome. Kviz je vodila i pripremila učiteljica Valentina Pajdaković. Svim učenicima čestitamo na postignutom rezultatu i zahvaljujemo na sudjelovanju u obilježavanju Dana sigurnijeg interneta.

Ova aktivnost samo je jedna istaknuta aktivnost kojom učenike poučavamo odgovornijem korištenju interneta. Pravila ponašanja na mreži sastavni su dio aktivnosti koje provodimo na nastavi Informatike.

U narednom razdoblju učenici će izrađivati digitalne radove na temu zaštite privatnosti i sigurnosti na mreži i sudjelovati u međunarodnom eTwinning projektu Dan sigurnijeg interneta 2023.

Sve učenike pozivamo da samostalno i redovito proširuju svoja znanja o sigurnosti na internetu. Pri tome preporučujemo korištenje dodatnih izvora znanja: Pet za net, Budi Internet genijalac i Medijska pismenost.

fotogalerija

učiteljica Valentina Pajdaković

objavio: Valentina Pajdaković   datum: 7. 2. 2023.

« Svibanj 2024 »