1. mjesto na Vjeronaučnoj olimpijadi

Danas je naša škola bila domaćin županijskog, odnosno biskupijskog natjecanja iz vjeronauka "Vjeronaučna olimpijada".

Ove godine tema je bila: "Naša draga svetišta".

Sudjelovalo je 19 ekipa iz osnovnih škola i 8 ekipa iz srednjih škola.

Okupljanje sudionika bilo je od 10,00 sati do 10,25 sati .

Prigodni program započeo je sa himnom, a zatim nas je u molitveni početak sa zazivom Duhu Svetom uvela vjeroučiteljica Dražena Rubčić. Mali zbor pod vodstvom vjeroučitelja Darija Košćaka razveselio je skup pjesmom Ima jedna duga cesta.

Učenici 8.c Simona Devčić i Carlos Erceg izveli su kratak recital u kojem su pozdravili sve okupljene, te predstavili svetišta u našoj Gospićko-senjskoj biskupiji: Gospa od Čudesa Oštarije, Gospa od Krasna i Crkva hrvatskih mučenika na Udbini.

Potom se skupu obratila ravnateljica škole Jasminka Devčić, predstojnik Katehetskog ureda mons. Marinko Miličević koji je ujedno i otočki župnik, zatim gradonačelnik grada Otočca Goran Bukovac.

Na kraju se prisutnima obratio gospićko-senjski biskup Zdenko Križić koji je ujedno i otvorio natjecanje.

Učenici su se zatim rasporedili po učionicama, te je u 11,00 sati započeo pisani dio natjecanja.

Nakon rješavanja, slijedio je ručak i potom su učenici krenuli u razgledavanje grada, župne crkve Presvetog Trojstva, muzeja i Gačanskog parka hrvatske memorije.

Pod stručnim vodstvom gospođe Ruže Orešković, učenici su mogli čuti zanimljivosti vezane uz povijest Otočca.

Nakon što su testovi pregledani, stručna komisija izradila je privremenu ljestvicu poretka ekipa.

Prvih pet najbolje rangiranih ekipa čekao je drugi dio natjecanja pod nazivom Milijunak. Učenici su u ovom djelu mogli osvojiti još 20 bodova koji su se pribrojili prethodno osvojenim bodovima.

Velika nam je radost i zadovoljstvo jer je ekipa naše škola osvojila prvo mjesto na biskupijskom natjecanju, i tako izborila pravo sudjelovanja na državnom natjecanju iz vjeronauka koje će se održati početkom svibnja.

Našu školu predstavljali su učenici Simona Devčić, Petra Marković, Toni Dubravčić i Carlos Erceg pod vodstvom mentorice vjeroučiteljice Tine Košćak.

Vjeroučiteljica Tina Košćak

Ravnateljica Jasminka Devčić

objavio: Jasminka Devčić   datum: 16. 3. 2023.

« Svibanj 2024 »