Rezultati međunarodnog izazova Dabar@ucitelji.hr 2023

Na nedavno održanom Međunarodnom izazovu Dabar@ucitelji.hr 2023. učenici naše škole postigli su izvrsne rezultate.

Dabar @ucitelji.hr je međunarodni izazov koji promiče informatiku i računalno razmišljanje među učenicima osnovnih i srednjih škola, njihovim učiteljima i u široj javnosti, a ove godine u Republici Hrvatskoj provodi se po osmi put. Učenici naše škole na ovom natjecanju sudjeluju redovito, a interes učenika je u stalnom porastu.

Natjecanje je provedeno u razdoblju 13.-17. studenoga u mrežnom okruženju. Na natjecanju je sudjelovalo  65 učenika 4.-8. razreda naše škole, koji su se natjecali u kategorijama MiliDabar, KiloDabar i MegaDabar.

Među 10% najboljih u Republici Hrvatskoj plasirali su se sljedeći učenici:

1) U kategoriji MiliDabar, od ukupno 12590 natjecatelja:

Šimun Kostelac 4 68 10,03 Martina Šporčić
Maša Mudrovčić 4 69 10 Martina Šporčić
Marija Dujmović 4 76 9,86 Martina Šporčić
Ante Tonković 4 89 9,67 Martina Šporčić
Patrik Špoljarić 4 100 9,5 Martina Šporčić

2) U kategoriji  KiloDabar, od ukupno 14559 natjecatelja:

Ivan Odorčić 5 10 10 Ivana Rožić Dubravčić
Kristijan Devčić 5 43 8,31 Ivana Rožić Dubravčić
Matija Šporčić 6 51 8 Valentina Pajdaković

3) U kategoriji MegaDabar, od ukupno 10626 natjecatelja:

Ivan Jurčić 8 61 8,9 Ivana Rožić Dubravčić

Svi učenici koji su se natjecali, analizu vlastitog ispita mogu provjeriti u sustavu za natjecanje te preuzeti diplomu za sudjelovanje i značku. Na službenoj mrežnoj stranici uskoro će biti dostupna i zbirka zadataka u kojoj će biti dostupna rješenja svih zadataka s natjecanja.

Učenicima koji su se plasirali među 10% najboljih dodijeljene su značke i diplome  za izniman uspjeh, koje mogu preuzeti iz sustava za natjecanje.

Svim učenicima čestitamo na postignutom rezultatu u ime Škole te Programskog i Organizacijskog odbora natjecanja Dabar@ucitelji.hr.

Organizator natjecanja za Republiku Hrvatsku je udruga “Suradnici u učenju”. Podršku natjecanju daju Hrvatski savez informatičara, Visoko učilište Algebra, CARNET i Ministarstvo znanosti i obrazovanja. Natjecanje je i ove godine organizirano uz pomoć volontera koji čine organizacijski odbor natjecanja. Posebnost ovog natjecanja je i to što su autori zadataka iz cijelog svijeta, a pored svakog zadatka naznačena je zemlja porijekla.

Svim učenicima koji se žele okušati u rješavanju sličnih zadataka i pripremati za natjecanje sljedeće školske godine, predlažemo upis u virtualnu učionicu Pseudodabar i Zbirke zadataka s prošlogodišnjih natjecanja, koje su dostupne na službenoj mrežnoj stranici Dabar@ucitelji.hr.

Dabar je više od natjecanja, Dabar je izazov !

Valentina Pajdaković

izvor slike: https://ucitelji.hr/dabar-2023/

objavio: Valentina Pajdaković   datum: 27. 11. 2023.