Književni susret sa Sanjom Pilić

U utorak,19.svibnja 2015.godine je održan književni susret za učenike od 1. do 5. razreda s književnicom Sanjom Pilić.

U našoj školi je gostovala jedna od najpopularnijih književnica za djecu i mladež Sanja Pilić.

Vedra i opuštena  je govorila o sebi i počecima svoje spisateljske karijere. Mnogi nisu znali da je Sanja Pilić kćer poznate književnice Sunčane Škrinjarić. Saznali smo i da je književnica  zapravo po struci fotografkinja. Piše pjesme,priče i romane. Objavila je knjige: Ah,ludnica,  O mamama sve najbolje,Nemam vremena, Mrvice iz dnevnog boravka,E,baš mi nije žao, Zafrkancije,zezancije,smijancije i ludancije, Sasvim sam popubertetio, Hoću i ja,Jesam li se zaljubila?,Fora je biti faca,zar ne?,Ideš mi na živce!,Vidimo se na fejsu…,te slikovnice: Vidiš da se moram zabavljati,Znatiželjna koka,Maša i gosti,Maša i životinje,…Za svoj je rad višekratno nagrađivana prestižnim književnim nagradama.

Na kraju susreta književnica je potpisivala knjige, a nerijetki su bili oni koji su željeli ovjekovječiti susret s posebnom gošćom fotografirajući se.

Tako je završilo još jedno prekrasno književno druženje, a Sanju Pilić možete i dalje upoznavati kroz njezine knjige.

Silva Orešković

objavio: Ivana Rožić Dubravčić Silva Orešković   datum: 20. 5. 2015.

« Svibanj 2024 »