Ti si moj, Otočac

Učenici Osnovne škole Zrinskih i Frankopana Otočac prikladnim recitalom otvorili su svečanu sjednicu Gradskoga vijeća Grada Otočca u povodu proslave Dana grada i blagdana Sveti Fabijan i Sebastijan. Dramska skupina "Mali čakavčići" svesrdno se odazvala pozivu da svojim nastupom uveliča proslavu Dana grada i time pokaže privrženost i ljubav prema svome gradu.

Učenici su uprizorili recital "Oda gradu" autorice profesorice Dragocjenke Bilović, voditeljice dramske skupine. U kratkom scenskom iskazu  na dojmljiv su način riječju i kostimografijom prikazali povijest Otočca i istakli njegovo junaštvo od vremena otpora prema Turcima, borbe s kugom i ostalim nedaćama, do najsvjetlijih dana pobjede u Domovinskome ratu.
Vrijedno je spomenuti i pohvaliti učenice osmog razreda Saru Banić, Laru Žubrinić, Luciju Krznarić, Emu Cvitković, Antoniju Orešković, Anu Grčević i učenike Dominika Devčića i Arijana Špoljarića za ustrajan rad , ozbiljnost i odgovornost. Isti učenici redoviti su članovi dramske skupine od petoga razreda. Sudjelovali su i organizirali brojne školske priredbe a pokazali su se i kao osjetljivi prijatelji u humanitarnim priredbama, sudjelovali su u Noći kazališta, na LIDRANO smotrama i radioemisijama i dr. S obzirom da u našoj Školi borave još nekoliko mjeseci želimo im da svoje znanje, vještine i sposobnosti iskoriste i u daljnjem školovanju onako revno kako su to činili do sada.

objavio: Dragocjenka Bilović Administrator   datum: 7. 2. 2016.