Dani kruha u OŠ Zrinskih i Frankopana Otočac

Tijekom mjeseca listopada posvuda se obilježavaju Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Tako su se okupili učenici, učitelji, ravnateljica i poseban gost župnik naše župe Presvetog Trojstva mons. Tomislav Šporčić u našem školskom prostoru kako bismo zajedno proslavili i zahvalili za sve plodove zemlje.

Srdačno zahvaljujemo svima koji su doprinijeli ovoj svečanosti i koji su uložili trud i vrijeme da smo sve tako lijepo imali i mogli izložiti i podijeliti jedni s drugima. Posebno zahvaljujemo Bogu za dar života, za sve što nam je darovao i budimo ponosni na tradiciju koju baštinimo. Molitvom i blagoslovom zahvalili smo Bogu na uspjesima, plodovima i darovima kojima nas je  podario. Iskrena srca možemo reći: Darove nam jesen dala, za plodove Bogu hvala!

Nakon blagoslova, svi smo se još malo zadržali u školskom prostoru kako bi Povjerenstvo pregledalo sve stolove i izabralo stol i razred koji se najviše potrudio oko uređenja. U povjerenstvu su bili: vjeroučitelj Dario Košćak i učiteljice Anamarija Cvitković i Katarina Medarić. U kraćem programu sudjelovali su učenici 2.a razreda sa zanimljivom recitacijom o kruhu. Za glazbeni dio pobrinuo se crkveni dječji zbor Anđeli. Učenici viših razreda sudjelovali su u svečanosti blagoslova kroz Riječ Božju i molitvu vjernika.  Učenica Mihaela Orlić uvela nas je u program. Župnik nam je svima udijelio prigodnu riječ i blagoslov.

Za najljepše stolove tročlana komisija je izabrala tri razreda: 1.c, 5.a i 8.a. Čestitamo im na uloženom trudu kao i svima ostalima.

Kao i svake godine učenici su iz svakog razreda sakupili kolača i kruha za korisnike u Domu za starije i nemoćne u Otočcu. Nekoliko učenica i vjeroučitelj odnijeli su im i razveselili ih svojim darovima i prisutnošću.

T. K.

objavio: Administrator   datum: 14. 10. 2016.

« Svibanj 2018 »

22.05.2018. 15:35
CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.

21.05.2018. 13:46
Scientix webinar: „An introduction to Scientix and eTwinning“
U sklopu Scientix 3 projekta u utorak, 22. svibnja 2018. godine, u 18.00 sati održat će se webinar pod nazivom „An introduction to Scientix and eTwinning“.