Školski projekt – sjemenke suncokreta

PŠ Hrvatsko Polje - Projekt uzgoja suncokreta i proizvodnje suncokretovih sjemenki bio je prava radost našeg zajedništva. Trajao je od lipnja do studenog ove godine i sve to vrijeme bili smo u neizvjesnosti hoće li se planirano i ostvariti. Trud se ipak isplatio i ciljevi projekta su ostvareni. Učenice su usvojile znanje o sjemenkama kao zdravoj prehrani, razvile su svijest o važnosti brige za životinje zimi, a pritom smo i školsku zimnicu obogatili novim proizvodom.

U našoj školi svi se brinemo jedni za druge, ali i o biljnom i životinjskom svijetu koji nas okružuje. Trudimo se biti prijatelji prirode uzgajajući biljke u školskom vrtu, čuvajući okoliš i brinući se o životinjama iz našeg okruženja. Svijest o važnosti brige za životinje započeli smo prošle školske godine postavljanjem drvenih kućica za ptičice, a ove godine nastavili smo s pripremom sjemenki suncokreta koje će biti hrana tijekom zimskog perioda godine kada životinje otežano pronalaze hranu.

Briga jednih za druge, između ostalog, odnosi se na razvoj svijesti o važnosti zdrave prehrane za naše zdravlje. Tijekom provedbe projekta uzgoja suncokretovih sjemenki upoznali smo se sa suncokretovim sjemenkama i njihovim zdravim učinkom na naš organizam. Isprobali smo osušene sjemenke te ostatak zapakirali za konzumiranje dok se ne potroše. Veću količinu ostavili smo za hranu životinjama učeći se tako darežljivosti i solidarnosti.

Tijek realizacije projekta od cvijeta do sjemenke pogledajte u galeriji fotografija.

objavio: Mateja Posavi   datum: 12. 11. 2016.

« Veljača 2018 »

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"