Školski projekt – sjemenke suncokreta

PŠ Hrvatsko Polje - Projekt uzgoja suncokreta i proizvodnje suncokretovih sjemenki bio je prava radost našeg zajedništva. Trajao je od lipnja do studenog ove godine i sve to vrijeme bili smo u neizvjesnosti hoće li se planirano i ostvariti. Trud se ipak isplatio i ciljevi projekta su ostvareni. Učenice su usvojile znanje o sjemenkama kao zdravoj prehrani, razvile su svijest o važnosti brige za životinje zimi, a pritom smo i školsku zimnicu obogatili novim proizvodom.

U našoj školi svi se brinemo jedni za druge, ali i o biljnom i životinjskom svijetu koji nas okružuje. Trudimo se biti prijatelji prirode uzgajajući biljke u školskom vrtu, čuvajući okoliš i brinući se o životinjama iz našeg okruženja. Svijest o važnosti brige za životinje započeli smo prošle školske godine postavljanjem drvenih kućica za ptičice, a ove godine nastavili smo s pripremom sjemenki suncokreta koje će biti hrana tijekom zimskog perioda godine kada životinje otežano pronalaze hranu.

Briga jednih za druge, između ostalog, odnosi se na razvoj svijesti o važnosti zdrave prehrane za naše zdravlje. Tijekom provedbe projekta uzgoja suncokretovih sjemenki upoznali smo se sa suncokretovim sjemenkama i njihovim zdravim učinkom na naš organizam. Isprobali smo osušene sjemenke te ostatak zapakirali za konzumiranje dok se ne potroše. Veću količinu ostavili smo za hranu životinjama učeći se tako darežljivosti i solidarnosti.

Tijek realizacije projekta od cvijeta do sjemenke pogledajte u galeriji fotografija.

objavio: Mateja Posavi   datum: 12. 11. 2016.

« Listopad 2017 »

20.10.2017. 09:14
Webinar: The Sound of Music: How Music Can Save Your Mortal Learner's Soul
U ponedjeljak, 23. listopada 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog jezika u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom The Sound of Music: How Music Can Save Your Mortal Learner's Soul.

19.10.2017. 15:36
Održana 24. CENTR Marketing radionica
CARNet je 12. i 13. listopada 2017. godine bio domaćin 24. CENTR (Council of European National Top Level Domain Registries) marketing radionice na kojoj su sudjelovali predstavnici nacionalnih registara iz Europe i svijeta.