Školski projekt – sjemenke suncokreta

PŠ Hrvatsko Polje - Projekt uzgoja suncokreta i proizvodnje suncokretovih sjemenki bio je prava radost našeg zajedništva. Trajao je od lipnja do studenog ove godine i sve to vrijeme bili smo u neizvjesnosti hoće li se planirano i ostvariti. Trud se ipak isplatio i ciljevi projekta su ostvareni. Učenice su usvojile znanje o sjemenkama kao zdravoj prehrani, razvile su svijest o važnosti brige za životinje zimi, a pritom smo i školsku zimnicu obogatili novim proizvodom.

U našoj školi svi se brinemo jedni za druge, ali i o biljnom i životinjskom svijetu koji nas okružuje. Trudimo se biti prijatelji prirode uzgajajući biljke u školskom vrtu, čuvajući okoliš i brinući se o životinjama iz našeg okruženja. Svijest o važnosti brige za životinje započeli smo prošle školske godine postavljanjem drvenih kućica za ptičice, a ove godine nastavili smo s pripremom sjemenki suncokreta koje će biti hrana tijekom zimskog perioda godine kada životinje otežano pronalaze hranu.

Briga jednih za druge, između ostalog, odnosi se na razvoj svijesti o važnosti zdrave prehrane za naše zdravlje. Tijekom provedbe projekta uzgoja suncokretovih sjemenki upoznali smo se sa suncokretovim sjemenkama i njihovim zdravim učinkom na naš organizam. Isprobali smo osušene sjemenke te ostatak zapakirali za konzumiranje dok se ne potroše. Veću količinu ostavili smo za hranu životinjama učeći se tako darežljivosti i solidarnosti.

Tijek realizacije projekta od cvijeta do sjemenke pogledajte u galeriji fotografija.

objavio: Mateja Posavi   datum: 12. 11. 2016.

« Prosinac 2017 »

04.12.2017. 10:31
CARNet domaćin međunarodnog partnerskog sastanka projekta CRISS
U siječnju 2017. godine Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet priključila se međunarodnom projektu CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) koji se provodi u okviru programa Europske unije Obzor 2020.

01.12.2017. 09:19
NATO vježba "Cyber Coalition 2017"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet sudjelovala je u desetoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2017".