Mjesec hrvatske knjige – naša škola priča priče

PŠ Hrvatsko Polje - Knjiga je u školi najčešće obrazovno, odgojno i motivacijsko sredstvo. Za knjigu se zna reći da je čovjekov najbolji prijatelj, kulturno dobro i svijet sam za sebe. Svaka nas nečemu nauči ili nas podsjeti na već naučeno. Svakako je važna za čovjeka jer s njom učimo, istražujemo, putujemo, otkrivamo… Stoga je tu istu važnost knjige potrebno istaknuti i o tome osvijestiti naše učenike. S tim ciljem smo se uključili u obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige od 15. listopada do 15. studenoga ove godine.

Kako bi obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige ostavilo trajan trag i poseban dojam na učenice naše škole, prepustili smo se avanturi stvaranja knjiga i uređenja male školske knjižnice. Projekt obilježavanja trajao je cijeli mjesec, a u njemu smo se osjećali kao u priči kušajući čari stvaralaštva u ulozi pisca, izdavača i knjižničara.

Avanturu smo započeli stvaranjem plana za pisanje priče. Učenica četvrtog razreda, nadahnuta pripovijetkama književnice Ivane Brlić-Mažuranić, na temelju napisanog plana sastavila je priču sa stvarnim i nestvarnim događajima i likovima smještenu u mjesto svog stanovanja i sadašnje vrijeme. Napisala je i ilustrirala priču pod nazivom Tajanstveni zmajić. Učenica drugog razreda napisala je plan za stvaranje slikovnice na ljubavnu temu Klepetana i Malene. Tako je nastala slikovnica Ljubav Klepetana i Malene. Napisane priče dobile su svoje korice, izrađene od kolaž papira, a prve su pročitane u školi i krugu njihovih obitelji. Bila je to njihova promocija. Svaka ima posvetu i svi budući učenici naše škole moći će ih pročitati. Svoje mjesto našle su na policama novouređene male školske knjižnice u kutu jedne od školskih prostorija.

objavio: Mateja Posavi   datum: 18. 11. 2016.

« Prosinac 2017 »

04.12.2017. 10:31
CARNet domaćin međunarodnog partnerskog sastanka projekta CRISS
U siječnju 2017. godine Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet priključila se međunarodnom projektu CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) koji se provodi u okviru programa Europske unije Obzor 2020.

01.12.2017. 09:19
NATO vježba "Cyber Coalition 2017"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet sudjelovala je u desetoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2017".