Dan sjećanja na Vukovar

18. studenoga 2016. učenici i djelatnici naše Škole prvi školski sat prigodnim programom i paljenjem svijeća, na dostojan su način obilježili Veliki dan hrvatske povijesti. Edukativni kulturno- povijesni program započeo je minutom šutnje za poginule branitelje i civilne žrtve Domovinskoga rata.

Edukativni kulturno- povijesni program započeo je minutom šutnje za poginule branitelje i civilne žrtve Domovinskoga rata. Potom su učenici VIII.a razreda pod vodstvom učiteljice Povijesti Viktorije Cvitković, mag. educ. prezentirali povijesnu kronologiju događaja popraćenu glazbom, videozapisima i prigodnim stihovima. Dvoje učenika iz VII.c razreda u dijaloškom je obliku potaklo teme iz domovinskoga odgoja s porukom“ Što bi svaki osnovnoškolac trebao znati o Domovinskom ratu.“ Program je završio dramskom igrom „Za Vukovar“ koju su uprizorili učenici VIII.a razreda . U povijesnim odorama i kolonom sjećanja učenici su iskazali ponos kojim se štuju hrvatski branitelji i voli svoja domovina.

Svečanoj koloni pridružili su se svi učenici i učitelji Škole i zajedničkim paljenjem svijeća poslali svoju poruku mira Gradu Heroju.

Dragocjenka Bilović

objavio: Administrator   datum: 18. 11. 2016.

« Veljača 2018 »

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"