I u našoj školi Vukovar svijetli

PŠ Hrvatsko Polje - Vukovar kao grad heroj i grad heroja, simbol Domovinskog rata, zaslužuje da uvijek svijetli i da se nikada ne zaboravi. Njegova tragična sudbina ispisala je stranice hrvatske povijesti s kojom je važno upoznati i one najmlađe koji to ratno vrijeme, na svu sreću, nisu doživjeli. U znak sjećanja na žrtve toga vremena, povodom 25. godišnjice pada Vukovara, i u našoj školi izveden je prigodni program.

Učenici i djelatnici naše škole sudjelovali su u obilježavanju Dana sjećanja na Vukovar prigodnim programom. Olujom ideja učenice su s učiteljicom ispisale riječi suprotnog značenja onima koje sa sobom donose strahote rata, posebno istaknuvši riječi „ljubav“ i „mir“. Spomenuta oluja ideja bila je uvod za edukativni dio programa u kojem su učenice upoznale povijesne činjenice iz tog vremena i slike rata iz očiju djeteta. Kratki video s fotografijama Vukovara nakon ratnih stradanja upotpunio je povijesnu priču. Recitacijom napisanih pjesama učenice su prenijele i svoju sliku Vukovara, a u znak mira izradile su bijele golubice. Na kraju programa minutom šutnje, paljenjem svijeća i molitvom odana je počast svim stradalima iz tog vremena.

objavio: Mateja Posavi   datum: 21. 11. 2016.

« Kolovoz 2017 »

02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.