I u našoj školi Vukovar svijetli

PŠ Hrvatsko Polje - Vukovar kao grad heroj i grad heroja, simbol Domovinskog rata, zaslužuje da uvijek svijetli i da se nikada ne zaboravi. Njegova tragična sudbina ispisala je stranice hrvatske povijesti s kojom je važno upoznati i one najmlađe koji to ratno vrijeme, na svu sreću, nisu doživjeli. U znak sjećanja na žrtve toga vremena, povodom 25. godišnjice pada Vukovara, i u našoj školi izveden je prigodni program.

Učenici i djelatnici naše škole sudjelovali su u obilježavanju Dana sjećanja na Vukovar prigodnim programom. Olujom ideja učenice su s učiteljicom ispisale riječi suprotnog značenja onima koje sa sobom donose strahote rata, posebno istaknuvši riječi „ljubav“ i „mir“. Spomenuta oluja ideja bila je uvod za edukativni dio programa u kojem su učenice upoznale povijesne činjenice iz tog vremena i slike rata iz očiju djeteta. Kratki video s fotografijama Vukovara nakon ratnih stradanja upotpunio je povijesnu priču. Recitacijom napisanih pjesama učenice su prenijele i svoju sliku Vukovara, a u znak mira izradile su bijele golubice. Na kraju programa minutom šutnje, paljenjem svijeća i molitvom odana je počast svim stradalima iz tog vremena.

objavio: Mateja Posavi   datum: 21. 11. 2016.

« Siječanj 2018 »

22.01.2018. 10:40
Novo CARNET-ovo natjecanje: „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET pokreće novo natjecanje pod nazivom „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ namijenjeno svim osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj.

19.01.2018. 10:22
Webinar: Going Mobile - promjena termina održavanja webinara
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s HUPE i TESOL EVO ICT4ELT organizira webinar pod nazivom „Going mobile“. Zbog spriječenosti predavača, webinar koji se trebao održati u utorak, 23. siječnja bit će održan u nedjelju, 21. siječnja 2018. godine od 15 do 16 sati, a vodit će ga profesor Jose Antonio da Silva i profesorica Marijana Smolčec.