Izvanučionička nastava – posjet gradu Otočcu

PŠ Kompolje i PŠ Hrvatsko Polje - Rad izvan škole potiče kod učenika radost otkrivanja, istraživanja i stvaranja. Tu radost imali su i učenici PŠ Kompolje i PŠ Hrvatsko Polje u izvanučioničkoj nastavi posjeta gradu Otočcu. Otkrili su dio prirodne i kulturne okoline grada Otočca, susreli se s ljudima koji u njoj žive i posjetili pojedine ustanove u kojima rade. Susreti i druženja zabilježeni su fotografijama koje možete pogledati u galeriji.

Izvanučioničku nastavu započeli su posjetom DVD-u Otočac i Puhačkom orkestru DVD-a Otočac. Domaćin kapelnik Marinko Krmec pokazao je učenicima vatrogasne i glazbene odaje u Vatrogasnom domu. Radost i zanimanje učenika bilo je sveprisutno. Obišli su sva vatrogasna vozila, upoznali se s vatrogasnom zaštitnom opremom i postupkom gašenja požara. Posebna radost bila je čuti vatrogasnu sirenu popraćenu signalnim svijetlima i vožnja gradom u vatrogasnim vozilima. Vidjeli su i isprobali neke od glazbenih instrumenata puhačkog orkestra, a neki su iskazali i želju za pohađanjem glazbenog obrazovanja i sviranjem u puhačkom orkestru. Osjećali su se kao pravi mali vatrogasci i glazbenici. Sa sobom su ponijeli zanimljiva iskustva, nova znanja i materijale za bojanje.

Posjet Turističkoj zajednici grada Otočca bio je poučan i sladak. Dočekala ih je direktorica Mladenka Orešković s djelatnicom. Likovnim izražavanjem prisjetili su se prirodnih i kulturnih znamenitosti našega zavičaja. Rad u grupi popratili su dječjim pjesmama i tradicijskim pjesmama našega zavičaja. Druženje su zasladili raznim slatkišima. Ni ovdje nisu ostali praznih ruku, darovani su im promidžbeni materijali i majice.

Začudo, ali slatkiši su im otvorili apetit pa su se žurno uputili u OŠ Zrinskih i Frankopana Otočac na ukusan i zdrav međuobrok. Za to su se pobrinuli kuhari naše škole. Dobrodošlicu im je poželjela ravnateljica Renata Hodak u svom uredu. Administrativni poslovi odjednom su bili zamijenjeni smijehom, ugodnim razgovorom i pjesmom. Ravnateljica je tom prigodom primila i prve blagdanske poklone, adventski vijenac i ukrasnog snjegovića, ali i ono najvažnije – radost. Nastavni dan zaokružili su posjetom školskoj knjižnici gdje ih je primila knjižničarka Ivana s kojom su razgovarali o knjigama i gledali crtani film.

U iščekivanju novog susreta, svima su zahvalni učenici PŠ Kompolje i PŠ Hrvatsko Polje s njihovim učiteljicama Marinom, Danijelom i Matejom.

objavio: Mateja Posavi   datum: 30. 11. 2016.

« Prosinac 2017 »

04.12.2017. 10:31
CARNet domaćin međunarodnog partnerskog sastanka projekta CRISS
U siječnju 2017. godine Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet priključila se međunarodnom projektu CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) koji se provodi u okviru programa Europske unije Obzor 2020.

01.12.2017. 09:19
NATO vježba "Cyber Coalition 2017"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet sudjelovala je u desetoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2017".