Sveti Nikola čekamo te!

PŠ Sinac- S veseljem ga očekujemo, radujemo se, čistimo čizmice i činimo dobra djela. O kome je riječ? To svi znamo. Naravno, o svetom Nikoli.

Blagdan svetog Nikole slavimo svake godine 6. prosinca. Sveti Nikola je zaštitnik djece i pomoraca. Vesele mu su posebno djeca, pišu mu pisma sa željama i dobrim djelima koja su učinili tijekom godine, te s nestrpljenjem iščekuju jutro odlazeći prema prozoru i čizmicama koje su ostavili tijekom noći. Tako je bilo i ove godine.

Vidljivo veselje na dječjim licima pri dolasku u razred u našoj školi. Svaki učenik počeo je priču o tome kako ih je sveti Nikola posjetio i ostavio poklone. Iako sveti Nikola nije došao u našu školu, ostavio je poklone u čizmicama koje su ga čekale u razredu. Učenici su bili jako sretni. No, to nije bilo sve. Učenici su se zajedno sa svojim učiteljima  uputili u prostorije KUD-a ''Lipa'' Sinac, gdje smo popratili priredbu i s nestrpljenjem čekali svetog Nikolu, jer su nam rekli da će doći nakon priredbe.

Tako je i bilo. Polako, ali sigurno koračao je sveti Nikola stepenicama dok nije našao prostoriju gdje su se nalazila djeca. Vidjevši svetog Nikolu nisu krili oduševljenje. Sveti Nikola je podijelio darove i krenuo na put. Mi smo ga ispratili i pozdravili sa željom da se vidimo i iduće godine.

objavio: Petra Janković   datum: 11. 12. 2016.

« Lipanj 2017 »

27.06.2017. 20:10
Upozorenje - nova ransomware kampanja Petya
U tijeku je nova kampanja zlonamjernim ransomware sadržajem te su slučajevi zaraze zabilježeni u Ujedinjenom Kraljevstvu, Rusiji, Indiji, Nizozemskoj, Španjolskoj, Danskoj i drugima. Trenutna su meta računala raznih korporacija, energetskih postrojenja te banaka.

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.