Sveti Nikola čekamo te!

PŠ Sinac- S veseljem ga očekujemo, radujemo se, čistimo čizmice i činimo dobra djela. O kome je riječ? To svi znamo. Naravno, o svetom Nikoli.

Blagdan svetog Nikole slavimo svake godine 6. prosinca. Sveti Nikola je zaštitnik djece i pomoraca. Vesele mu su posebno djeca, pišu mu pisma sa željama i dobrim djelima koja su učinili tijekom godine, te s nestrpljenjem iščekuju jutro odlazeći prema prozoru i čizmicama koje su ostavili tijekom noći. Tako je bilo i ove godine.

Vidljivo veselje na dječjim licima pri dolasku u razred u našoj školi. Svaki učenik počeo je priču o tome kako ih je sveti Nikola posjetio i ostavio poklone. Iako sveti Nikola nije došao u našu školu, ostavio je poklone u čizmicama koje su ga čekale u razredu. Učenici su bili jako sretni. No, to nije bilo sve. Učenici su se zajedno sa svojim učiteljima  uputili u prostorije KUD-a ''Lipa'' Sinac, gdje smo popratili priredbu i s nestrpljenjem čekali svetog Nikolu, jer su nam rekli da će doći nakon priredbe.

Tako je i bilo. Polako, ali sigurno koračao je sveti Nikola stepenicama dok nije našao prostoriju gdje su se nalazila djeca. Vidjevši svetog Nikolu nisu krili oduševljenje. Sveti Nikola je podijelio darove i krenuo na put. Mi smo ga ispratili i pozdravili sa željom da se vidimo i iduće godine.

objavio: Petra Janković   datum: 11. 12. 2016.

« Kolovoz 2017 »

02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.