Izvanučionička nastava - Tehnički muzej Nikola Tesla

Dana 16. prosinca 2016. učenici 7.a, 7.b razreda i 8. razreda PŠ Kuterevo, uz pratnju razrednica Viktorije Cvitković, Jasminke Devčić i Ivone Dasović, u sklopu planirane izvanučioničke nastave proveli su jedan dan u Zagrebu.

Polazak je bio u 8:00 sati na autobusnom kolodvoru Otočac. Nakon dolaska u  Zagreb oko 10:00 sati, posjetili su Tehnički muzej Nikole Tesle. Najprije su uz  pratnju vodiča bili u Planetariju te su tamo dosta toga saznali o nebeskim tijelima. Nakon toga su posjetili demonstracijski kabinet Nikole Tesle, gdje im je kustos pokazivao razne pokuse, pričao im o životu Nikole Tesle, njegovim najznačajnijim izumima. Kasnije su posjetili rudnik Jama Barbara gdje su mogli doživjeti pravi rudarski način života. Upoznali su se i s funkcioniranjem parnih strojeva te njihovom primjenom. Nakon razgledavanja pojedinih odjela Tehničkog muzeja učenici su posjetili Arenu tj. Cinestar. S početkom u 13:00 sati počeo je film u 4dx projekciji  „Čudnovate zvijeri i gdje ih naći.“

Nakon filma, učenici su imali prilike doživjeti pravu božićnu čaroliju na Trgu bana Jelačića za vrijeme Adventa, posjetiti park Zrinjevac te tamo uzeti unikatne ukrase i suvenire za svoje najdraže. Također su imali prilike posjetiti Ledeni park na Trgu kralja Tomislava. Puni pozitivnih dojmova, sretno su doputovali doma oko 22:00 sata.

Viktorija Cvitković

objavio: Administrator   datum: 20. 12. 2016.

« Lipanj 2017 »

27.06.2017. 20:10
Upozorenje - nova ransomware kampanja Petya
U tijeku je nova kampanja zlonamjernim ransomware sadržajem te su slučajevi zaraze zabilježeni u Ujedinjenom Kraljevstvu, Rusiji, Indiji, Nizozemskoj, Španjolskoj, Danskoj i drugima. Trenutna su meta računala raznih korporacija, energetskih postrojenja te banaka.

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.