Plamen nade, povjerenje, mir i ljubav

Svečanom božićnom priredbom učenici Osnovne škole Zrinskih i Frankopana Otočac  obilježili su kraj prvoga  obrazovnoga razdoblja i početak božićnoga blagovanja.

Priredba je upriličena u Gackom pučkom otvorenom učilištu 22. prosinca 2016. s početkom u 11:00 sati.

Građani  Otočca i ovaj su put pokazali dobru volju i svojom nazočnošću podržali učenike i učitelje koji su priredili kulturni program. Na samom početku nazočnima se prigodnom riječju i božićnom porukom obratila ravnateljica Škole Renata Hodak, dipl. učiteljica. Podršku učenicima dao je i dr. znanosti Branislav Šutić govoreći u ime osnivača Ličko-senjske županije s posebnim naglaskom na težnje i iznalaženje rješenja kako bi se trajno ostvarili uvjeti za kvalitetno izvođenje nastave.

Svečani kulturno-umjetnički program ostvaren je koordinacijom profesorice Dragocjenke Bilović s voditeljicom razredne nastave Anamarijom Cvitković te učiteljima - voditeljima Nikolom Grčevićem, Ivanom Kostelac, Anđelom Dujmović, Mandom Rudelić, Željkom Prša, Nikolom Mandarićem, Jadrankom Prša i Mijom Bilović Peitel. Za glazbeni dio programa pobrinuli su se profesorica Jasminka Devčić i profesor Jan Janković.

Program je vodila učenica VII.c razreda Marija Rupčić, a ulogu Zvončica odigrale su učenice Lana Kranjčević i Anamarija Pleša iz VI.c razreda.

Na samom početku publiku su razveselili učenici 1.a razreda zbornom pjesmom „Raj se otvorio.“

Prigodnim recitacijama predstavili su se učenici nižih razreda:

Mara Pavičić Horvat, Petra Rudelić, Katja Orešković, Karlo, Tenna, Fran, Marija Lana i Petra i David iz 3. c razreda; Lovro, Carlos, Lana i Ema iz 2.a razreda te Karlo Vuković i Luka Žubrinić iz 3.a razreda.

Neobičnim igrokazom „ Mi znamo svoja prava“ učenici i učenice VI.c razreda pokazali su kako se ponašati kao odgovorni i demokratski građani koji upozoravaju na poštivanje dječjih prava.

Program je završio dojmljivom scenskom igrom učenika IV. b razreda. Lara Noć, Gabriel Dugonjić, Maria Lola Božić, Luka Bronzović i Sara Matasić simbolično su predstavili četiri svijeće na adventskom vijencu. Oni su zapalili plamen nade  i pozvali na očuvanje povjerenja, mira i ljubavi. Svojom iskrenošću i vedrinom učenici su raznježili srca publike koja ih je zadovoljno nagradila bučnim pljeskom.

Dragocjenka Bilović

objavio: Administrator   datum: 22. 12. 2016.

« Svibanj 2018 »

22.05.2018. 15:35
CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.

21.05.2018. 13:46
Scientix webinar: „An introduction to Scientix and eTwinning“
U sklopu Scientix 3 projekta u utorak, 22. svibnja 2018. godine, u 18.00 sati održat će se webinar pod nazivom „An introduction to Scientix and eTwinning“.