Božićna čarolija u Sincu

PŠ Sinac- Božićna čarolija u Područnoj školi Sinac započela je sijanjem pšenice na blagdan svete Lucije,  uvježbavanjem igrokaza, recitacija i pjesama, te uređenjem prostorija u školi. Nastavila se božićnom priredbom koju smo upriličili u našoj maloj, ali veseloj školi. Školska učionica  zasjala je pravim božićnim sjajem i duhom. Nastupi su se nizali jedan za drugim, za svakoga je bilo ponešto.

Prosinac, najljepši mjesec u godini. Nakon što smo ispratili svetog Nikolu, već se veselimo drugim blagdanima u ovom mjesecu, a posebno blagdanu Božića i Isusovom rođenju.

Tako su učenici naše škole kako je to već uobičajeno i tradicionalno, na blagdan svete Lucije posijali pšenicu koja je simbol plodnosti i novog života. No, ove godine učinili smo to malo drugačije. Naša kreativna božićna pšenica je zanimljivija od jednostavnog načina sijanje pšenice u tanjur ili čaše i svakako upotpunjuje božićnu atmosferu. Za izradu nam je bila potrebna čarapa, pšenica i piljevina. Prvo smo u čarapu stavili piljevinu i iznad piljevine pažljivo pšenicu, formirali smo njuškicu, sa donje strane privezali čvor i formirali nogice. Oči smo napravili flomasterom. Učenici su uživali u novom načinu sijanja pšenice i bilo im je jako zanimljivo. Ježeve smo namočili i ostavili ih na toplini i svjetlosti. Sve dane do Božića učenici su brinuli o svojim ježevima kako bi im bodlje što prije narasle.

U sklopu građanskog odgoja i obrazovanja izrađivali smo ukrase kojima smo ukrasili učionicu. Pošto smo pripremali i božićnu priredbu, pažnju smo posvetili uređenju prostorije u kojoj je priredba održana, no ostale prostorije u školi nisu bile izostavljene. Učenicima su pomogli učitelji i spremačica. Za nekoliko dana naša mala škola zračila je toplinom i božićnim ugođajem.

Kako to inače biva, okitili smo i božićnu jelku, napravili čestitke svojim najmilijima, iz dana u dan uvježbavali recitacije, igrokaze i božićne pjesme kako bi se našoj publici predstavili i čestitali im Božić i nadolazeće blagdane. Učenici su također izradili čestitku za našu ravnateljicu kojoj smo joj svi skupa poželjeli sretan Božić i Novu godinu.

Za Božić smo i ove godine u našoj školi zaželjeli čaroliju i ostvarili je. Čak i bez snijega, za koji smo se nadali da će nas iznenaditi, ugođaj je bio potpun. Već tradicionalnu božićnu priredbu upriličili smo zadnji dan prvog polugodišta u našoj maloj, ali veseloj školi. Školska učionica  zasjala je pravim božićnim sjajem i duhom. Nastupi su se nizali jedan za drugim, za svakoga je bilo ponešto. Bilo je veselo, razigrano - upravo onako kako i priliči ovom blagdanu, ali i kraju jednog obrazovnog razdoblja. Na kraju priredbe učitelji su priredili slatkiše i sokove kojima su se učenici počastili, a također je i velečasni Stanko Smiljanić pripremio prigodne poklone za učenike.

Na kraju smo učenicima zaželjeli sretne i vesele zimske praznike, te veseo, radostan i blagoslovljen Božić i Novu 2017. godinu.

Kako je bilo u našoj školi, možete pogledati u fotogaleriji.

objavio: Petra Janković   datum: 27. 12. 2016.

« Svibanj 2018 »

22.05.2018. 15:35
CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.

21.05.2018. 13:46
Scientix webinar: „An introduction to Scientix and eTwinning“
U sklopu Scientix 3 projekta u utorak, 22. svibnja 2018. godine, u 18.00 sati održat će se webinar pod nazivom „An introduction to Scientix and eTwinning“.