Dan sigurnijeg interneta

Svake godine drugog dna drugog tjedna drugog mjeseca u godini obilježava se Dan sigurnijeg interneta. Uz moto “Budi promjena: Zajedno za bolji Internet“  ove godine Dan sigurnijeg interneta  obilježava se 7. veljače.

Učenicima i roditeljima preporučujemo da posjete mrežnu stranicu Sigurnih pet za sigurniji net na kojoj se dostupni edukativni sadržaji za samostalno učenje kao i interektivni sadržaji u obliku igrica. Kurikulum je razrađen prema uzrastu učenika, a osim Udžbenika za učenike dostupan je i Priručnik za roditelje.

Na mrežnoj stranici  www.dansigurnijeginterneta.org dostupan je kviz o sigurnijem internetu. Pozivamo sve učenike da sudjeluju u navedenom kvizu jer osim prilike da pokažu svoje znanje i nauče nešto novo oni najbolji i najsretniji mogu osvojiti i vrijedne nagrade. Više o provedbi kviza pročitajte na navedenoj mrežnoj stranici.

Na mrežnoj stranici Centra za sigurniji Internet  dostupan je kviz za učenike i roditelje. Roditeljima preporučujemo da zajedno s učenicima  riješe navedeni kviz a oni koji točno odgovore na sva pitanja  imaju pravo dobiti Diplomu pravog Internet roditelja.

Na mrežnoj stranici ucitelji.hr  u rubrici Sigurniji internet dostupna je arhiva učeničkih multimedijalnih radova na temu Sigurniji internet te predlažemo da  ih pogledate

Povodom Dana sigurnijeg interneta u organizaciji CARNeta održat će se Vebinar o socijalnom inženjeringu. Vebinar je namijenjen prvenstveno učiteljima ali dostupan je svim zainteresiranima. Više o samom vebinaru pročitajte na mrežnoj stranici CARNeta putem poveznice  .

objavio: Valentina Pajdaković   datum: 3. 2. 2017.

« Lipanj 2017 »

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.