Dan sigurnijeg interneta

Svake godine drugog dna drugog tjedna drugog mjeseca u godini obilježava se Dan sigurnijeg interneta. Uz moto “Budi promjena: Zajedno za bolji Internet“  ove godine Dan sigurnijeg interneta  obilježava se 7. veljače.

Učenicima i roditeljima preporučujemo da posjete mrežnu stranicu Sigurnih pet za sigurniji net na kojoj se dostupni edukativni sadržaji za samostalno učenje kao i interektivni sadržaji u obliku igrica. Kurikulum je razrađen prema uzrastu učenika, a osim Udžbenika za učenike dostupan je i Priručnik za roditelje.

Na mrežnoj stranici  www.dansigurnijeginterneta.org dostupan je kviz o sigurnijem internetu. Pozivamo sve učenike da sudjeluju u navedenom kvizu jer osim prilike da pokažu svoje znanje i nauče nešto novo oni najbolji i najsretniji mogu osvojiti i vrijedne nagrade. Više o provedbi kviza pročitajte na navedenoj mrežnoj stranici.

Na mrežnoj stranici Centra za sigurniji Internet  dostupan je kviz za učenike i roditelje. Roditeljima preporučujemo da zajedno s učenicima  riješe navedeni kviz a oni koji točno odgovore na sva pitanja  imaju pravo dobiti Diplomu pravog Internet roditelja.

Na mrežnoj stranici ucitelji.hr  u rubrici Sigurniji internet dostupna je arhiva učeničkih multimedijalnih radova na temu Sigurniji internet te predlažemo da  ih pogledate

Povodom Dana sigurnijeg interneta u organizaciji CARNeta održat će se Vebinar o socijalnom inženjeringu. Vebinar je namijenjen prvenstveno učiteljima ali dostupan je svim zainteresiranima. Više o samom vebinaru pročitajte na mrežnoj stranici CARNeta putem poveznice  .

objavio: Valentina Pajdaković   datum: 3. 2. 2017.

« Srpanj 2018 »

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.