Šareno i veselo na maskenbalu

PŠ Kompolje i PŠ Hrvatsko Polje - Veljača je mjesec poseban po mnogo čemu. Najkraći je i jedini ženski mjesec u godini, ali ispunjen različitim zanimljivim događanjima. Osim što je mjesec ljubavi, poznat je i po tradicionalnom maskenbalu. Jedan takav održao se i u naše dvije škole, ali zajedno – tako je sve ljepše.

Pripreme za školski maskenbal započele su prvog dana u tjednu kada su se smišljale ideje za izradu zanimljivih i lijepih maski.  Sljedećih nekoliko dana zamisli su provedene u djelo te su do petka, kada je maskenbal održan, maske bile zgotovljene.

Kako je maskenbal vrijeme u kojem želimo poslati prigodnu poruku društvu, a opet na zabavu doći i lijepi, naše učenice odlučile su izraditi eko-leptire i poslati svima ekološku poruku o potrebi očuvanja prirode koja je naš dom. No, kako nam je dosta i zime, leptiri su ujedno odlučili pozvati proljeće. Učenici susjedne škole u Kompolju bili su vrlo domišljati pa su se maskirali u razne crtane junake i time društvo podsjetili kako svako dijete ima pravo na igru. Sve maske bile su jednako vrijedne i originalne, pa nikoga nismo mogli posebno izdvojiti. Bio je to pravi bal. Plesalo se i sudjelovalo u natjecateljskim igrama uz slasne krafne. Maskirale su se i veselile i učiteljice, pa su svi izgledali isto. Dječji smijeh još uvijek odjekuje školom. Mora da je i jeka bila na našem balu.

Isječak i foto doživljaj sa zabave pogledajte u galeriji fotografija

objavio: Mateja Posavi   datum: 13. 2. 2017.

« Listopad 2017 »

20.10.2017. 09:14
Webinar: The Sound of Music: How Music Can Save Your Mortal Learner's Soul
U ponedjeljak, 23. listopada 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog jezika u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom The Sound of Music: How Music Can Save Your Mortal Learner's Soul.

19.10.2017. 15:36
Održana 24. CENTR Marketing radionica
CARNet je 12. i 13. listopada 2017. godine bio domaćin 24. CENTR (Council of European National Top Level Domain Registries) marketing radionice na kojoj su sudjelovali predstavnici nacionalnih registara iz Europe i svijeta.