Šareno i veselo na maskenbalu

PŠ Kompolje i PŠ Hrvatsko Polje - Veljača je mjesec poseban po mnogo čemu. Najkraći je i jedini ženski mjesec u godini, ali ispunjen različitim zanimljivim događanjima. Osim što je mjesec ljubavi, poznat je i po tradicionalnom maskenbalu. Jedan takav održao se i u naše dvije škole, ali zajedno – tako je sve ljepše.

Pripreme za školski maskenbal započele su prvog dana u tjednu kada su se smišljale ideje za izradu zanimljivih i lijepih maski.  Sljedećih nekoliko dana zamisli su provedene u djelo te su do petka, kada je maskenbal održan, maske bile zgotovljene.

Kako je maskenbal vrijeme u kojem želimo poslati prigodnu poruku društvu, a opet na zabavu doći i lijepi, naše učenice odlučile su izraditi eko-leptire i poslati svima ekološku poruku o potrebi očuvanja prirode koja je naš dom. No, kako nam je dosta i zime, leptiri su ujedno odlučili pozvati proljeće. Učenici susjedne škole u Kompolju bili su vrlo domišljati pa su se maskirali u razne crtane junake i time društvo podsjetili kako svako dijete ima pravo na igru. Sve maske bile su jednako vrijedne i originalne, pa nikoga nismo mogli posebno izdvojiti. Bio je to pravi bal. Plesalo se i sudjelovalo u natjecateljskim igrama uz slasne krafne. Maskirale su se i veselile i učiteljice, pa su svi izgledali isto. Dječji smijeh još uvijek odjekuje školom. Mora da je i jeka bila na našem balu.

Isječak i foto doživljaj sa zabave pogledajte u galeriji fotografija

objavio: Mateja Posavi   datum: 13. 2. 2017.

« Veljača 2018 »

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"