Šareno i veselo na maskenbalu

PŠ Kompolje i PŠ Hrvatsko Polje - Veljača je mjesec poseban po mnogo čemu. Najkraći je i jedini ženski mjesec u godini, ali ispunjen različitim zanimljivim događanjima. Osim što je mjesec ljubavi, poznat je i po tradicionalnom maskenbalu. Jedan takav održao se i u naše dvije škole, ali zajedno – tako je sve ljepše.

Pripreme za školski maskenbal započele su prvog dana u tjednu kada su se smišljale ideje za izradu zanimljivih i lijepih maski.  Sljedećih nekoliko dana zamisli su provedene u djelo te su do petka, kada je maskenbal održan, maske bile zgotovljene.

Kako je maskenbal vrijeme u kojem želimo poslati prigodnu poruku društvu, a opet na zabavu doći i lijepi, naše učenice odlučile su izraditi eko-leptire i poslati svima ekološku poruku o potrebi očuvanja prirode koja je naš dom. No, kako nam je dosta i zime, leptiri su ujedno odlučili pozvati proljeće. Učenici susjedne škole u Kompolju bili su vrlo domišljati pa su se maskirali u razne crtane junake i time društvo podsjetili kako svako dijete ima pravo na igru. Sve maske bile su jednako vrijedne i originalne, pa nikoga nismo mogli posebno izdvojiti. Bio je to pravi bal. Plesalo se i sudjelovalo u natjecateljskim igrama uz slasne krafne. Maskirale su se i veselile i učiteljice, pa su svi izgledali isto. Dječji smijeh još uvijek odjekuje školom. Mora da je i jeka bila na našem balu.

Isječak i foto doživljaj sa zabave pogledajte u galeriji fotografija

objavio: Mateja Posavi   datum: 13. 2. 2017.

« Prosinac 2017 »

04.12.2017. 10:31
CARNet domaćin međunarodnog partnerskog sastanka projekta CRISS
U siječnju 2017. godine Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet priključila se međunarodnom projektu CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) koji se provodi u okviru programa Europske unije Obzor 2020.

01.12.2017. 09:19
NATO vježba "Cyber Coalition 2017"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet sudjelovala je u desetoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2017".