Valentinovo u našoj školi

PŠ Sinac- Sve više volite, svakog dana, svakog jutra. Danas više nego jučer, a mnogo manje nego sutra!

Dan zaljubljenih ili Valentinovo učitelji i učenici Područne škole Sinac obilježili su izradom prigodnih crteža, pisanjem prigodnih tekstova onima koje vole, te izradom školskog panoa.

U sklopu građanskog odgoja učenici su izrađivali srca i prigodne čestitke povodom Valentinova. U školi se osjećao duh Valentinova. Veliko srce krasi naš školski pano, a dvoje zaljubljenih se skrilo ispod jednog kišobrana kako bi se zaštitilo od kiše ljubavi, a pjesmica govori upravo ovako:

Na kraju knjige trava
na travi rosa
i jedan dječak plavi
i jedna djevojčica bosa.

I taj dječak plavi
pogazi travu
pogazi rosu
i poljubi djevojčicu bosu.

Kišobran za dvoje
kišobran za dvoje
kišobran za dvoje.

Kako to izgleda u našoj školi, možete pogledati u fotogaleriji.

objavio: Petra Janković   datum: 16. 2. 2017.

« Lipanj 2017 »

27.06.2017. 20:10
Upozorenje - nova ransomware kampanja Petya
U tijeku je nova kampanja zlonamjernim ransomware sadržajem te su slučajevi zaraze zabilježeni u Ujedinjenom Kraljevstvu, Rusiji, Indiji, Nizozemskoj, Španjolskoj, Danskoj i drugima. Trenutna su meta računala raznih korporacija, energetskih postrojenja te banaka.

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.