Jupiiii! Osvojeno 2. mjesto za najljepšeg snjegovića

PŠ Hrvatsko Polje - Javljamo vam radosnu vijest - naša škola osvojila je 2. mjesto na foto-natječaju za najljepšeg snjegovića na 5. festivalu snjegovića u Gackoj dolini. Podsjećamo da se ovaj festival odvijao zimus, a snjegovića - Veselog zimskog čuvara naše škole - izradile su učenice na izvanučioničkoj nastavi uz pomoć učiteljice i spremačice.

Izvanučionička nastava na temu Zime održala se zimus u dvorištu naše škole, a jedna od aktivnosti je bila izrada snjegovića, inače najčešća dječja zimska radost. U izradu smo unijeli puno radosti i truda, a truda je trebalo posebno zbog toga što je prhak snijeg itekako otežavao gradnju. No, gdje ima volje ima i rezultata.

Naš rezultat pokazao se dobrim jer smo za uloženi trud osvojili 2. mjesto na 5. festivalu snjegovića u Gackoj dolini koji se odvija pod pokroviteljstvom Glasa Gacke i Turističke zajednice Grada Otočca. U TZG Otočca svečano smo preuzeli i prigodne nagrade, sat u obliku snjegovića, košaru prepunu slatkiša i majice s logom festivala snjegovića.

Nismo ni mi došli praznih ruku. U znak sjećanja ostavili smo Turističkoj zajednici malog ukrasnog snjegovića Klimavca, kojega su izradile naše učenice. Sve skupa, bilo nam je zadovoljstvo.

Cilj ove aktivnosti bio je uključiti se u djelovanje lokalne zajednice, na što je škola kao odgojno-obrazovna ustanova pozvana, kako bi i područne škole koje su udaljenije od središta događanja  osjećale veću pripadnost zajednici. Radujemo se nekim novim akcijama i izazovima.

Pogledajte galeriju fotografija.

objavio: Mateja Posavi   datum: 5. 4. 2017.

« Svibanj 2018 »

22.05.2018. 15:35
CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.

21.05.2018. 13:46
Scientix webinar: „An introduction to Scientix and eTwinning“
U sklopu Scientix 3 projekta u utorak, 22. svibnja 2018. godine, u 18.00 sati održat će se webinar pod nazivom „An introduction to Scientix and eTwinning“.