Jupiiii! Osvojeno 2. mjesto za najljepšeg snjegovića

PŠ Hrvatsko Polje - Javljamo vam radosnu vijest - naša škola osvojila je 2. mjesto na foto-natječaju za najljepšeg snjegovića na 5. festivalu snjegovića u Gackoj dolini. Podsjećamo da se ovaj festival odvijao zimus, a snjegovića - Veselog zimskog čuvara naše škole - izradile su učenice na izvanučioničkoj nastavi uz pomoć učiteljice i spremačice.

Izvanučionička nastava na temu Zime održala se zimus u dvorištu naše škole, a jedna od aktivnosti je bila izrada snjegovića, inače najčešća dječja zimska radost. U izradu smo unijeli puno radosti i truda, a truda je trebalo posebno zbog toga što je prhak snijeg itekako otežavao gradnju. No, gdje ima volje ima i rezultata.

Naš rezultat pokazao se dobrim jer smo za uloženi trud osvojili 2. mjesto na 5. festivalu snjegovića u Gackoj dolini koji se odvija pod pokroviteljstvom Glasa Gacke i Turističke zajednice Grada Otočca. U TZG Otočca svečano smo preuzeli i prigodne nagrade, sat u obliku snjegovića, košaru prepunu slatkiša i majice s logom festivala snjegovića.

Nismo ni mi došli praznih ruku. U znak sjećanja ostavili smo Turističkoj zajednici malog ukrasnog snjegovića Klimavca, kojega su izradile naše učenice. Sve skupa, bilo nam je zadovoljstvo.

Cilj ove aktivnosti bio je uključiti se u djelovanje lokalne zajednice, na što je škola kao odgojno-obrazovna ustanova pozvana, kako bi i područne škole koje su udaljenije od središta događanja  osjećale veću pripadnost zajednici. Radujemo se nekim novim akcijama i izazovima.

Pogledajte galeriju fotografija.

objavio: Mateja Posavi   datum: 5. 4. 2017.

« Kolovoz 2017 »

02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.