Jupiiii! Osvojeno 2. mjesto za najljepšeg snjegovića

PŠ Hrvatsko Polje - Javljamo vam radosnu vijest - naša škola osvojila je 2. mjesto na foto-natječaju za najljepšeg snjegovića na 5. festivalu snjegovića u Gackoj dolini. Podsjećamo da se ovaj festival odvijao zimus, a snjegovića - Veselog zimskog čuvara naše škole - izradile su učenice na izvanučioničkoj nastavi uz pomoć učiteljice i spremačice.

Izvanučionička nastava na temu Zime održala se zimus u dvorištu naše škole, a jedna od aktivnosti je bila izrada snjegovića, inače najčešća dječja zimska radost. U izradu smo unijeli puno radosti i truda, a truda je trebalo posebno zbog toga što je prhak snijeg itekako otežavao gradnju. No, gdje ima volje ima i rezultata.

Naš rezultat pokazao se dobrim jer smo za uloženi trud osvojili 2. mjesto na 5. festivalu snjegovića u Gackoj dolini koji se odvija pod pokroviteljstvom Glasa Gacke i Turističke zajednice Grada Otočca. U TZG Otočca svečano smo preuzeli i prigodne nagrade, sat u obliku snjegovića, košaru prepunu slatkiša i majice s logom festivala snjegovića.

Nismo ni mi došli praznih ruku. U znak sjećanja ostavili smo Turističkoj zajednici malog ukrasnog snjegovića Klimavca, kojega su izradile naše učenice. Sve skupa, bilo nam je zadovoljstvo.

Cilj ove aktivnosti bio je uključiti se u djelovanje lokalne zajednice, na što je škola kao odgojno-obrazovna ustanova pozvana, kako bi i područne škole koje su udaljenije od središta događanja  osjećale veću pripadnost zajednici. Radujemo se nekim novim akcijama i izazovima.

Pogledajte galeriju fotografija.

objavio: Mateja Posavi   datum: 5. 4. 2017.

« Listopad 2017 »

20.10.2017. 09:14
Webinar: The Sound of Music: How Music Can Save Your Mortal Learner's Soul
U ponedjeljak, 23. listopada 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog jezika u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom The Sound of Music: How Music Can Save Your Mortal Learner's Soul.

19.10.2017. 15:36
Održana 24. CENTR Marketing radionica
CARNet je 12. i 13. listopada 2017. godine bio domaćin 24. CENTR (Council of European National Top Level Domain Registries) marketing radionice na kojoj su sudjelovali predstavnici nacionalnih registara iz Europe i svijeta.