Pozdrav iz Krašograda

MŠ Otočac i PŠ Hrvatsko Polje - Svaki izlet učenici željno i s nestrpljenjem iščekuju. O njemu se priče pričaju i mjesecima prije polaska. Bilo je tako i ovoga puta, a dodatni interes pobudio je sam naziv mjesta izletišta – Krašograd. Mašta djece bila je bujna, a osjećaj iščekivanja jači nego inače. Kako su proveli vrijeme učenici trećih razreda MŠ Otočac i učenice PŠ Hrvatsko Polje, na tom bajkovitom mjestu, pročitajte u nastavku i pogledajte u galeriji fotografija.

Na putu do ekoparka Krašograd doznali smo da je park otvoren za posjetitelje već nekih 5 godina, a bio je i mjesto snimanja poznate hrvatske serije Zlatni dvori. Kod nekih učenika izazvalo je to dodatni interes za posjet tom mjestu. Na ulasku u park prvi dojam je bio snažan, a učenici puni pitanja, poput što posjetiti i od kuda početi. O redoslijedu aktivnosti brinuli su se animatori nakon čokoladnog pića i keksa dobrodošlice. U aktivnostima su sudjelovali i učitelji, što je osnažilo cijelo zajedništvo.

Boravak u parku započeo je vožnjom u vlakiću uz glazbu. Uslijedio je obilazak malog zoološkog vrta s domaćim životinjama i vožnja u čamcu na umjetnom jezeru. Daljnji boravak bio je ispunjen raznim momčadskim i pojedinačnim igrama: potezanje konopa, skakanje na trampolinu, šetnja uređenim stazama, nogomet, graničar, odbojka, foto-safari itd. Neke igre bile su natjecateljskog karaktera, pa su pojedini razredi osvojili i diplome za prva mjesta. Bio je to 3. b razred MŠ Otočac i PŠ Hrvatsko Polje.

Boravak u mjestu čokolade, kako su ga neka djeca nazvala, završio je zajedničkim pozdravom i opraštanjem od animatora, ali avantura se nastavila dalje, i to u gradu na četiri rijeke – Karlovcu. Učenici su posjetili Aquatiku – slatkovodni akvarij. Tamo su "zaronili" ispod površine vode i uz stručno vodstvo upoznali se sa životinjskim i biljnim svijetom koji živi u slatkim vodama. I suveniri su se nosili kući. Uz čokoladice iz Krašograda, našli su se i razni predmeti  s motivima riba.

Točka na kraju izleta bio je sladoled, osvježenje prije polaska kući. Na povratku su se u autobusu čuli smijeh i dojmovi s izleta koji će učenici, a i učitelji, dugo pamtiti.

Galerija fotografija

objavio: Mateja Posavi   datum: 15. 4. 2017.

« Listopad 2017 »

20.10.2017. 09:14
Webinar: The Sound of Music: How Music Can Save Your Mortal Learner's Soul
U ponedjeljak, 23. listopada 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog jezika u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom The Sound of Music: How Music Can Save Your Mortal Learner's Soul.

19.10.2017. 15:36
Održana 24. CENTR Marketing radionica
CARNet je 12. i 13. listopada 2017. godine bio domaćin 24. CENTR (Council of European National Top Level Domain Registries) marketing radionice na kojoj su sudjelovali predstavnici nacionalnih registara iz Europe i svijeta.