Posjet učenika PŠ Sinac Vatrogasnom domu Sinac

U ponedjeljak, 8. 5. 2017. učenici PŠ Sinac posjetili su Vatrogasni dom Sinac. Imali su priliku vidjeti cijelu vatrogasnu opremu i prostorije koje koristi vatrogasna jedinica u Sincu.

Nakon srdačne dobrodošlice i čašćenja sokom i slatkišima jedan od vatrogasaca pokazao je učenicima prostorije  u kojima su smješteni vatrogasci i njihova uprava. Tu su učenici mogli vidjeti vatrogasna odijela, kacige, razne činove, mobilne jedinice preko kojih komuniciraju vatrogasci, vatrogasnu zastavu i slično.

Zatim je odveo učenike u garažu gdje se nalazi oprema i vozila vatrogasne jedinice. Tu im je pokazivao i objašnjavao za što služe razne sprave za spašavanje ljudi ugroženih požarom, poplavom ili prometnom nesrećom. Govorio je učenicima kako se koriste vatrogasna vozila i oprema koja se nalazi u njima.

Nakon jasnog i zanimljivog izlaganja vatrogasca, učenici su postavili mnoštvo pitanja na koja je iscrpno odgovarao.

Na kraju druženja, vatrogasac je učenike vozio u vatrogasnom vozilu. Bilo je to za njih lijepo i zanimljivo iskustvo. U školu su se vratili  informirani i vrlo zadovoljni dobivenim informacijama.

Fotografije pogledajte u albumu: PŠ Sinac - Učenici u Vatrogasnom domu Sinac

objavio: Mihaela Kolak Marković   datum: 11. 5. 2017.

« Siječanj 2018 »

22.01.2018. 10:40
Novo CARNET-ovo natjecanje: „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET pokreće novo natjecanje pod nazivom „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ namijenjeno svim osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj.

19.01.2018. 10:22
Webinar: Going Mobile - promjena termina održavanja webinara
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s HUPE i TESOL EVO ICT4ELT organizira webinar pod nazivom „Going mobile“. Zbog spriječenosti predavača, webinar koji se trebao održati u utorak, 23. siječnja bit će održan u nedjelju, 21. siječnja 2018. godine od 15 do 16 sati, a vodit će ga profesor Jose Antonio da Silva i profesorica Marijana Smolčec.