Vukovar

Učenici 8. razreda sudjelovali su u projektu „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“ od 16. do 18 svibnja 2017. godine. Svoje dojmove i doživljaje nakon posjeta Vukovara učenici su  izrazili  napravivši   plakate na temu „Osmaši u Vukovaru.“ Kroz dvodnevni posjet učenici su puno toga naučili o vrijednostima Domovinskog rata  kao i  o  Bitki za Vukovar.

Evo kako su doživjeli terensku nastavu:

Na izletu u Vukovaru najviše mi se svidio posjet bolnici koja je bila sustavno bombardirana i uništavana od strane agresora. U bolnici su se nalazili žene, djeca, ranjenici , straci i  nemoćni. Svidio mi se i posjet vojarni i predavanje o vojnom naoružanju. Izlet u Vukovar je vrlo poučan i svi bi ga trebali posjetiti.

Mateo Fajdetić 8. c

Ovo je bilo jedno veliko iskustvo i smatram da bi svatko barem jednom u životu trebao posjetiti Vukovar iz razloga jer je to ipak grad koji je najviše stradao i propatio u Domovinskom ratu. Meni je taj grad probudio veliku ljubav prema domovini i istinski ponos i zahvalnost.

Paola Pleša 8. a

Kako to izgleda pogledajte u našoj galeriji.

Viktorija Cvitković

objavio: Administrator   datum: 25. 5. 2017.

« Lipanj 2017 »

27.06.2017. 20:10
Upozorenje - nova ransomware kampanja Petya
U tijeku je nova kampanja zlonamjernim ransomware sadržajem te su slučajevi zaraze zabilježeni u Ujedinjenom Kraljevstvu, Rusiji, Indiji, Nizozemskoj, Španjolskoj, Danskoj i drugima. Trenutna su meta računala raznih korporacija, energetskih postrojenja te banaka.

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.