Mala škola za Mali dom

PŠ Hrvatsko Polje - Darovati sebe ili nešto svoje nekome je ljubav, i ona se množi samo onda kada se dijeli. Dijeljenje ljubavi uči se cijeli život, a prvi koraci stječu se u obitelji i školi. Jedna od posebnih lekcija ljubavi u našoj se školi održala tijekom korizmenog vremena. Razvijajući svijest o važnosti pomaganja i suosjećanja s potrebitima, čineći zapravo djela ljubavi, učenice su postale pravi misionari ljubavi.

U korizmenom vremenu dobrovoljno smo odlučili pokrenuti malu humanitarnu akciju pod nazivom „Mala škola za Mladi dom“ tijekom koje su učenice naše škole, sukladno mogućnostima, prikupljale novčana sredstva za pomoć potrebitima. Riječ je o djeci njihovog uzrasta koja žive u Africi, a za njihov bolji život i školovanje brine se udruga Mali dom Afrika pod vodstvom hrvatskog misionara fra Mire Babića, čije ime na svahili jeziku znači „Čovjek iz Afrike“.

Prikupljeni novac stigao je u Afriku i tako su naše misionarke ljubavi, Helena i Ivana, dijelom pomogle afričkim školarcima u zadovoljavanju njihovih osnovnih potreba za život i školovanje, poput hrane, lijekova, pomagala za bolesnu djecu, školskog  pribora, nove škole itd.

Ova akcija obradovala je naše učenice, ali i volontere i djecu u Africi. Odgovor iz Afrike  čekali smo duže, a time je i radost bila veća. Naša im je mala škola jedan od najdražih donatora u tom vremenu, stoga su nam zahvalnost pokazali na poseban način – napisavši nam pismo i poklonivši nam šarene narukvice. Pritom su nas naučili kako na svahili jeziku reći „pusa“ – „busu“, poslavši nam istu. Sadržaj pisama pogledajte i pročitajte u priloženom dokumentu.

Divno je biti misionar ljubavi i imati prijatelje u Africi, to je nešto posebno, zaključile su Helena i Ivana.

Priloženi dokumenti:
20170524_100943.jpg (2.63 MB)

objavio: Mateja Posavi   datum: 29. 5. 2017.

« Listopad 2017 »

20.10.2017. 09:14
Webinar: The Sound of Music: How Music Can Save Your Mortal Learner's Soul
U ponedjeljak, 23. listopada 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog jezika u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom The Sound of Music: How Music Can Save Your Mortal Learner's Soul.

19.10.2017. 15:36
Održana 24. CENTR Marketing radionica
CARNet je 12. i 13. listopada 2017. godine bio domaćin 24. CENTR (Council of European National Top Level Domain Registries) marketing radionice na kojoj su sudjelovali predstavnici nacionalnih registara iz Europe i svijeta.