Predavanje o Domovinskom ratu

U četvrtak  8. lipnja 2017. godine u sklopu nastave povijesti  održano  je predavanje kod Spomenika hrvatskih branitelja Domovinskog rata za učenike osmih razreda na temu Domovinski rat. Predavanje je održao umirovljeni pukovnik Drago Bilović i  profesorica povijesti Viktorija Cvitković.

Predavanje je otvorila  profesorica povijesti Viktorija Cvitković koja je učenicima ispričala i objasnila koje su to okolnosti dovele do  Domovinskog rata te opisala najvažnije vojne operacije kojima su oslobođeni okupirani dijelovi Hrvatske.

Umirovljeni pukovnik tadašnji zapovjednik 133. brigade ZNG-a, pokušao je učenicima približiti svoja vlastita iskustva i događaje  koje je proživio tijekom Domovinskog rata. Pukovnik je kronološki prikazao ratna događanja u Gackoj dolini te općini Otočac te stvaranja i borbena djelovanja 133. brigade  ZNG, kasnije HV-a.

Predavanje je trajalo jedan  školski sat, a na ovaj način učenike  se potiče na promišljanje i vrijednosti Domovinskog rata. Na predavanju su među ostalima bili nazočni, učitelj povijesti i geografije Ilija Pavić te vjeroučiteljica Tina Košćak.  Na kraju predavanja učenici su zapalili svijeće kod spomenika u čast svim onima koju su dali život za domovinu.

Viktorija Cvitković

objavio: Administrator   datum: 9. 6. 2017.

« Siječanj 2018 »

22.01.2018. 10:40
Novo CARNET-ovo natjecanje: „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET pokreće novo natjecanje pod nazivom „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ namijenjeno svim osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj.

19.01.2018. 10:22
Webinar: Going Mobile - promjena termina održavanja webinara
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s HUPE i TESOL EVO ICT4ELT organizira webinar pod nazivom „Going mobile“. Zbog spriječenosti predavača, webinar koji se trebao održati u utorak, 23. siječnja bit će održan u nedjelju, 21. siječnja 2018. godine od 15 do 16 sati, a vodit će ga profesor Jose Antonio da Silva i profesorica Marijana Smolčec.