Predavanje o Domovinskom ratu

U četvrtak  8. lipnja 2017. godine u sklopu nastave povijesti  održano  je predavanje kod Spomenika hrvatskih branitelja Domovinskog rata za učenike osmih razreda na temu Domovinski rat. Predavanje je održao umirovljeni pukovnik Drago Bilović i  profesorica povijesti Viktorija Cvitković.

Predavanje je otvorila  profesorica povijesti Viktorija Cvitković koja je učenicima ispričala i objasnila koje su to okolnosti dovele do  Domovinskog rata te opisala najvažnije vojne operacije kojima su oslobođeni okupirani dijelovi Hrvatske.

Umirovljeni pukovnik tadašnji zapovjednik 133. brigade ZNG-a, pokušao je učenicima približiti svoja vlastita iskustva i događaje  koje je proživio tijekom Domovinskog rata. Pukovnik je kronološki prikazao ratna događanja u Gackoj dolini te općini Otočac te stvaranja i borbena djelovanja 133. brigade  ZNG, kasnije HV-a.

Predavanje je trajalo jedan  školski sat, a na ovaj način učenike  se potiče na promišljanje i vrijednosti Domovinskog rata. Na predavanju su među ostalima bili nazočni, učitelj povijesti i geografije Ilija Pavić te vjeroučiteljica Tina Košćak.  Na kraju predavanja učenici su zapalili svijeće kod spomenika u čast svim onima koju su dali život za domovinu.

Viktorija Cvitković

objavio: Administrator   datum: 9. 6. 2017.

« Kolovoz 2017 »

02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.