PŠ Sinac - Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Svake godine u listopadu u PŠ Sinac prigodno se slave Dani kruha i zahvaljuje za plodove zemlje.

I ove smo godine u petak, 13. listopada, prigodnim programom, molitvom, blagoslovom i simboličnim blagovanjem kruha zahvaliti Bogu na svim plodovima, uspjesima i darovima koji su nam tijekom godine bili podareni.

Učenici su donesli, na već postavljeni stol, domaće proizvode koje su pripremile vrijedne ruke njihovih majki.

Nakon velikog odmora održana je mala radionica pod nazivom „Od zrna do pogače“ na kojoj su učenici zorno vidjeli i sudjelovali u izradi kruha. Ovu radionicu zajedno su pripremili učenici i učitelji PŠ Sinac.

U drugom dijelu održana je radionica na temu „Plodovi zemlje“ koju je prigodno za učenike pripremila čuvarica narodnih običaja Jasna Ilić. U ovoj radionici učenicima su pokazani neki plodovi zemlje, njihovo nastajanje i značenje.

Nakon radionica vlč. Andrija Kekić blagoslovio je kruh, slastice i plodove zemlje.

Na kraju su učenici rješavali radne listiće na temu „Dani kruha i zahvalnosti“ koje im je pripremila vjeroučiteljica Snježana Gusić.

Fotografije: PŠ Sinac - Dani kruha

objavio: Mihaela Kolak Marković   datum: 13. 10. 2017.