Knjiga je najbolji prijatelj!

PŠ Sinac - Mjesec knjige je manifestacija koja se obilježava svake godine od 15. listopada do 15. studenoga. Ovogodišnja tema Mjeseca hrvatske knjige posvećen je enciklopedistici, a provodi se pod geslom "Sve na jednom mjestu".

Mjesec knjige u PŠ Sinac obilježili smo posjetom mjesnoj knjižnici i starinarnici u Sincu.

Gospođa Jasna Ilić nas je srdačno dočekala i prvo se obratila našim prvačićima koji su prvi puta u mjesnoj knjižnici. Upoznala ih je s prostorom knjižnice, s Pravilnikom knjižnice kao i s uslugama koje knjižnica nudi.

Učenicima je govorila o vrijednosti koju posjeduje knjiga i o važnosti čitanja.

Upoznala ih sa knjigama koje će ove školske godine pročitati. Radi se o lektirnim naslovima koji su obavezno štivo za ovu školsku godinu. Učenici su vidjeli sve knjige i upoznati su s osnovnim značajkama odabranog štiva. Neke knjige su izazvale posebnu pažnju i odobrenje od učenika, a neke nešto slabiju. Svi smo se složili da ih čeka mnoštvo novih stranica za čitanje.

Nakon upoznavanja s lektirnim naslovima, slijedio je kviz. Gospođa Jasna je pročitala jedan ulomak iz lektirnog djela, učenici su s pažnjom slušali. Podijelili su se u dvije grupe i odgovarali na pitanja iz pročitanog. Obje grupe su bile uspješne u odgovorima i zbog toga nagrađene.

Druženje smo priveli kraju uz ukusne sendviče, slatkiše i sokove koje je za nas pripremio naš domaćin.

Zahvalili smo se na gostoprimstvu i ugodnom druženju u mjesnoj knjižnici. U školu smo se vratili zadovoljni s puno novih informacija.

"Knjiga nije hrana, ali je poslastica" - Tin Ujević

Fotografije: PŠ Sinac - Knjiga je najbolji prijatelj!

objavio: Mihaela Kolak Marković   datum: 26. 10. 2017.