Sjećanje na Vukovar

PŠ Hrvatsko Polje - S poštovanjem i ljubavlju prema žrtvi Vukovara obilježava se svake godine 18. studenog Dan sjećanja na Vukovar. Prošlo je već 26 godina od okupacije toga grada, a iako godine odnose vrijeme i sjećanja blijede, žrtva koja je na tom tlu pretrpljena ne zaboravlja se. Naprotiv, vapi da istinu i povijest svoga naroda znaju svi naraštaji u Hrvata. U tom smislu obilježavanju su se priključili djelatnici i učenici naše područne škole.

Obilježavanje pada Vukovara u našoj školi odvijalo se tijekom cijelog nastavnog tjedna. Učinili smo tako malu kolonu sjećanja koja se sastojala od svakodnevnih zadataka. Svakoga dana napravili bismo  jedan korak i jedno sjećanje koje nas je vratilo u povijest stradanja Vukovara davne 1991. godine. Korak po korak, sjećanje po sjećanje, i na kraju jedan heroj grad – grad Vukovar koji i dalje ponosno stoji na Dunavu. Stoji grad, ali i dječji radovi o njemu na školskom panou. Vukovar kao simbol posebnog pijeteta zaslužio je mjesto i u stihu. Pjesmu o njemu napisala je učenica Helena.

Zadnji korak u našoj koloni sjećanja bilo je zajedničko paljenje svijeća u školskom dvorištu i tiha molitva.

U ovome tematskom tjednu učenice su prošetale važnim dijelom vremenske lente suvremene hrvatske povijesti te naučile o važnosti ljudskoga dostojanstva i mira u zajedništvu i u životu svakoga čovjeka.

Galerija forografija

objavio: Mateja Posavi Došen   datum: 17. 11. 2017.