Dan sigurnijeg interneta 2018. -sudjeluj u online kvizu znanja !

Dan sigurnijeg interneta obilježava se u više od 130 država svijeta. Dan sigurnijeg interneta ove školske godine obilježava  se  6. 2. 2018. godine pod motom: Stvaraj, poštuj i poveži se: Bolji Internet počinje s tobom !. Učenicima osnovne škole Zrinskih i Frankopana Otočac predlažemo nekoliko aktivnosti koje su organizirane tim povodom.

1) Obilježavanje Dana sigurnijeg interneta- aktivnosti u školi

Učenike 5.-8. razreda  matične škole pozivamo da nam se tom prigodom pridruže sudjelovanjem u kratkom online kvizu o neželjenim i zlonamjernim sadržajima na Internetu.  Učenici se za sudjelovanje u kvizu mogu pripremati korištenjem svih dostupnih izvora informacija ( npr. kurikulum Sigurnih pet za sigurniji net, Nacionalni CERT, ucitelji.hr) .

Za pripremu i učenje  organizirana  je  i zabavno -edukativna aktivnost  uz korištenje aplikacije za čitanje QR kodova instalirane na pametnom telefonu. Opis aktivnosti za rad s aplikacijom za čitanje QR kodova nalazi se u nastavku teksta. QR kodovi dostupni su na različitim lokacijama u školskim hodnicima.

Kviz se rješava online  i namijenjen  je svim zainteresiranim učenicima 5.-8. razreda. Učenici se za sudjelovanje u kvizu prijavljuju svojim AAI@Edu.hr  korisničkim identitetom (...@skole.hr). Imena učenika koji ostvare najbolji rezultat  na kvizu objavit će se na mrežnim stranicama škole.

Poveznica za rješavanje kviza bit će dostupna putem mrežne stranice škole, utorak 6.2.2018. do kraja dana. Svim učenicima koji žele sudjelovati u kvizu preporučujemo da se par dana ranije prijave na Probni kviz koji služi  za testiranje pristupa sustavu putem a dostupan je putem mrežne stranice škole.

Opis aktivnosti  predviđenih za rad s aplikacijom za čitanje QR kodova:

• Provjeriti je li na pametnom telefonu instalirana aplikacija za čitanje QR kodova. Na nekim uređajima je ova aplikacija već tvornički instalirana, a za ostale postoji  velik izbor besplatnih aplikacija koje se mogu preuzeti s interneta ( npr.  i-Nigma)
  • Pomoću aplikacije za čitanje QR kodova očitati QR kodove ( Za očitavanje kodova nije potreban pristup internetu, tj. ne koriste se mobilni podatci ! )
  • S razumijevanjem pročitati sadržaj kratkih lekcija jer se u njima kriju odgovori na pitanja iz kviza. QR kodovi postavljeni  su na različitim lokacijama u školskim hodnicima a ima ih ukupno 13.

Probni kviz  (za testiranje spajanja na sustav)

Ukoliko bude poteškoća sa prijavom molimo učenike da se najprije prijave na stranicu Office365  (https://office365.skole.hr) a nakon toga ponovno pristupe kvizu putem navedene poveznice.

Kviz  ( dostupno 6. veljače 2018. od 11:30)

7. veljače 2018. -Objava rezultata

Učenici koji su ostvarili najbolje rezultate na kvizu su: Tomislav Bunjevčević, Ivan Kostelac, Josip Rubčić, David Prpić, Ivica Banić i Dorijan Kostelac.  Svi učenici koji su sudjelovali u Kvizu nagrađeni su odličnom ocjenom za uloženi trud i sudjelovanje u opisanim aktivnostima. Svim učenicima čestitamo na postignutom rezultatu i zahvaljujemo na sudjelovanju.

2) Obilježavanje Dana sigurnijeg interneta- kviz u organizaciji Centra za sigurniji internet

Učenike  također pozivamo da sudjeluju i u online kvizu koji za sve učenike u RH organizira Centar za sigurniji Internet  a dostupan je putem mrežne stranice Dan sigurnijeg interneta. Na istoj stranici dostupna su i pitanja iz prošlogodišnjih testova te preporučujemo učenicima da  se na vrijeme pripreme za sudjelovanje na  ovom kvizu. Za učenike koji postignu najbolje rezultate na kvizu predviđene su i vrijedne nagrade. Više informacija dostupno je na  mrežnoj stranici Dan sigurnijeg interneta .

Svim učenicima želimo puno uspjeha u učenju i rješavanju kviza !

Valentina Pajdaković

objavio: Valentina Pajdaković   datum: 30. 1. 2018.