Mala škola glagoljice u školskoj knjižnici

U školskoj knjižnici će se  27. i 28.5.2019.g. održati radionica „Mala škola glagoljice“ za učenike  4.a,  4.b  i  5.b razreda.

Učenici će se na radionici upoznati s poviješću nastanka ovog pisma te značajnim spomenicima glagoljice. Praktični dio obuhvatit će učenje glagoljičke azbuke koju će učenici ispisivati perom i tušem.

Silva Orešković,mag.bibl.

objavio: Silva Orešković   datum: 10. 5. 2019.

Kviz za učenike 3. razreda- GODINA U ZNAKU ŠEGRTA HLAPIĆA

Dana 9.travnja 2013.god. (utorak) u 12,30 sati u školskoj knjižnici održat će  se Kviz za poticanje čitanja.

U kvizu će sudjelovati učenici 3.a i 3.b razreda naše škole.

Ove godine će se navršiti stotinu godina od prvog objavljivanja dječjeg romana „Čudnovate zgode šegrta Hlapića“ hrvatske književnice Ivane Brlić-Mažuranić,pa ćemo ovim kvizom i obilježiti taj značajan događaj - 100. rođendan prvog hrvatskog dječjeg pustolovnog romana!!!

Dakle,tema kviza je djelo ČUDNOVATE  ZGODE  ŠEGRTA  HLAPIĆA, Ivane Brlić-Mažuranić.

Silva Orešković,prof. i mag.bibl.

Učenici 3.a i 3.b razreda  su nas oduševili svojim odgovorima na kvizu "Čudnovate zgode šegrta Hlapića".

Odgovarali su brzo i točno. S malom  razlikom u  bodovima  pobjedili su učenici 3.b razreda.

Učenici su nagrađeni knjigama koje će ih sjećati na sudjelovanju u Kvizu za poticanje čitanja.

Čestitamo učenicima 3.b razreda i zahvaljujemo se učiteljima Davoru Fajdetiću i Nikoli Mandariću na suradnji!

Knjižničarke

Aktivnosti i događanja u knjižnici

Kviz za poticanje čitanja

Dana 24.04.2012.g. (utorak) u 12,30 sati u školskoj knjižnici održat će se KVIZ ZA POTICANJE ČITANJA.

U kvizu će sudjelovati učenici IV.a, IV.b, IV.c i IV.d razreda.

Tema kviza je djelo DRUŽBA PERE KVRŽICE, Mate Lovraka.

Silva Orešković, prof. i mag.bibl.

« Studeni 2021 »

26.11.2021. 20:02
INFO Uspostava stabilne mrezne povezanosti Splitsko-dalmatinske
Postovani, Zaprimili smo informaciju od pruzatelja usluge Odasiljaci i veze d.o.o. da su otklonili smetnju te da ne ocekuju daljnje poteskoce. Zahvaljujemo korisnicima na strpljenju i razumijevanju. S postovanjem, — ... The post INFO Uspostava stabilne mrezne povezanosti Splitsko-dalmatinske appeared first on CARNET.

26.11.2021. 08:59
Webinar: Scientix srijeda
U sklopu ciklusa webinara pod nazivom ,,Scientix srijeda" u srijedu, 1. prosinca 2021. s početkom u 19 sati održati će se drugi webinar u nizu. Webinar je namijenjen svim odgojno-obrazovnim djelatnicima ... The post Webinar: Scientix srijeda appeared first on CARNET.