MEĐUNARODNI MJESEC ŠKOLSKIH KNJIŽNICA

Listopad – mjesec slavlja školskih knjižnica!

MEĐUNARODNI MJESEC ŠKOLSKIH KNJIŽNICA

Listopad – mjesec slavlja školskih knjižnica!

Tijekom listopada u školskoj knjižnici će se obilježiti Međunarodni mjesec školskih knjižnica. Ovogodišnja je tema Put do zdravlja i dobrobiti. Njome se potiče razvijanje svijesti o važnosti očuvanja zdravlja, ali i dobrobiti koju ono donosi. Na policama školske knjižnice se nalaze knjige koje svojim tematikama educiraju djecu i mlade o važnosti očuvanja zdravlja, a u nastavku se nalaze preporuke za čitanje koje su odabrale školske knjižničarke.

PREPORUKE

1. Moja neprijateljica Ana, Jasminka Tihi-Stepanić

1. Zeleni pas, Nada Mihelčić

1. Debela, Silvija Šesto

1. Mi djeca s kolodvora ZOO, Kai Herman i Horst Riecks

1. Čiste glave bez cuge i trave, Dr. Slavko Sakoman

Ako želite saznati koju dobrobit čitanje knjiga ima za zdravlje, pročitajte članak „Želite dulje živjeti? Uzmite knjigu u ruke!“.

Poveznica:https://www.skolskiportal.hr/sadrzaj/iz-skolskog-svijeta/zelite-dulje-zivjeti-uzmite-knjigu-u-ruke/

Povodom Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica tijekom listopada će se u školskoj knjižnici održati radionice za šeste razrede u sklopu projekta Referentna zbirka.

Čitanjem do zdravlja!

Knjižničarke: Maja Brajković, mag.bibl.

Silva Orešković, mag.bibl.

objavio: Silva Orešković   datum: 9. 10. 2020.

Kviz za učenike 3. razreda- GODINA U ZNAKU ŠEGRTA HLAPIĆA

Dana 9.travnja 2013.god. (utorak) u 12,30 sati u školskoj knjižnici održat će  se Kviz za poticanje čitanja.

U kvizu će sudjelovati učenici 3.a i 3.b razreda naše škole.

Ove godine će se navršiti stotinu godina od prvog objavljivanja dječjeg romana „Čudnovate zgode šegrta Hlapića“ hrvatske književnice Ivane Brlić-Mažuranić,pa ćemo ovim kvizom i obilježiti taj značajan događaj - 100. rođendan prvog hrvatskog dječjeg pustolovnog romana!!!

Dakle,tema kviza je djelo ČUDNOVATE  ZGODE  ŠEGRTA  HLAPIĆA, Ivane Brlić-Mažuranić.

Silva Orešković,prof. i mag.bibl.

Učenici 3.a i 3.b razreda  su nas oduševili svojim odgovorima na kvizu "Čudnovate zgode šegrta Hlapića".

Odgovarali su brzo i točno. S malom  razlikom u  bodovima  pobjedili su učenici 3.b razreda.

Učenici su nagrađeni knjigama koje će ih sjećati na sudjelovanju u Kvizu za poticanje čitanja.

Čestitamo učenicima 3.b razreda i zahvaljujemo se učiteljima Davoru Fajdetiću i Nikoli Mandariću na suradnji!

Knjižničarke

Aktivnosti i događanja u knjižnici

Kviz za poticanje čitanja

Dana 24.04.2012.g. (utorak) u 12,30 sati u školskoj knjižnici održat će se KVIZ ZA POTICANJE ČITANJA.

U kvizu će sudjelovati učenici IV.a, IV.b, IV.c i IV.d razreda.

Tema kviza je djelo DRUŽBA PERE KVRŽICE, Mate Lovraka.

Silva Orešković, prof. i mag.bibl.