BLACKOUT POEZIJA

Godina čitanja nas potiče da se vratimo knjigama kao izvoru znanja. Istodobno, u nama razvija želju za stvaranjem vlastitih književnih radova. Učenici osmoga razreda u školskoj su knjižnici postali pjesnici na jedan dan.

Što je blackout poezija? Navedeno su pitanje postavili učenici vidjevši naziv radionice. Školske knjižničarke su im predstavile vrstu poezije čiji se nastanak veže uz američkoga pjesnika Austina Kleona. On se odlučio poigrati člancima iz New York Timesa, i to zacrnjujući većinu teksta. Ostavio je nezacrnjene pojedine riječi i na taj način otkrio poeziju na novi način. Učenici su pažljivo poslušali kako nastaje blackout poezija i zainteresirano krenuli stvarati svoje pjesme. Zacrnili su suvišno, a otkrili poetično!

Nakon radionice nastale su nove pjesme, a učenici su spoznali da poezija može biti zabavna te da se krije na svakom koraku. Također, njihova je kreativnost došla do izražaja jer su svoje radove ukrasili i crtežima. Radovi učenika su predstavljeni na prigodnom panou, a u nastavku pogledajte neke od izloženih.

Zacrni suvišno, otkrij poetično!

Školske knjižničarke, Maja Brajković i Silva Orešković

objavio: Maja Brajković   datum: 20. 10. 2021.

Kviz za učenike 3. razreda- GODINA U ZNAKU ŠEGRTA HLAPIĆA

Dana 9.travnja 2013.god. (utorak) u 12,30 sati u školskoj knjižnici održat će  se Kviz za poticanje čitanja.

U kvizu će sudjelovati učenici 3.a i 3.b razreda naše škole.

Ove godine će se navršiti stotinu godina od prvog objavljivanja dječjeg romana „Čudnovate zgode šegrta Hlapića“ hrvatske književnice Ivane Brlić-Mažuranić,pa ćemo ovim kvizom i obilježiti taj značajan događaj - 100. rođendan prvog hrvatskog dječjeg pustolovnog romana!!!

Dakle,tema kviza je djelo ČUDNOVATE  ZGODE  ŠEGRTA  HLAPIĆA, Ivane Brlić-Mažuranić.

Silva Orešković,prof. i mag.bibl.

Učenici 3.a i 3.b razreda  su nas oduševili svojim odgovorima na kvizu "Čudnovate zgode šegrta Hlapića".

Odgovarali su brzo i točno. S malom  razlikom u  bodovima  pobjedili su učenici 3.b razreda.

Učenici su nagrađeni knjigama koje će ih sjećati na sudjelovanju u Kvizu za poticanje čitanja.

Čestitamo učenicima 3.b razreda i zahvaljujemo se učiteljima Davoru Fajdetiću i Nikoli Mandariću na suradnji!

Knjižničarke

Aktivnosti i događanja u knjižnici

Kviz za poticanje čitanja

Dana 24.04.2012.g. (utorak) u 12,30 sati u školskoj knjižnici održat će se KVIZ ZA POTICANJE ČITANJA.

U kvizu će sudjelovati učenici IV.a, IV.b, IV.c i IV.d razreda.

Tema kviza je djelo DRUŽBA PERE KVRŽICE, Mate Lovraka.

Silva Orešković, prof. i mag.bibl.