NOVO U KNJIŽNICI

Donosimo vam preporuke za čitanje na proljetnim praznicima. smiley

Pjegava vrpca / Arthur Conan Doyle ; [prilagodila Stephanie Baudet] ; [ilustracije Arianna Bellucci] ; [prevela s engleskog Svetlana Grubić Samaržija]

Dječja knjiga. Za djecu (8-12 godina)

Četvrti nastavak serijala o neobičnim slučajevima jednog od najpoznatijih književnih detektiva. Nepogrešivom Holmesu za pomoć se obraća Helen Stoner čija je sestra umrla pod zagonetnim okolnostima, a sada se boji da i njoj prijeti ista sudbina.

Plavi granat / Arthur Conan Doyle ; [prilagodila Stephanie Baudet] ; [ilustracije Arianna Bellucci] ; [prevela s engleskoga Svetlana Grubić Samaržija]

Dječja knjiga. Za djecu (8-12 godina)

U trećem nastavku serijala koji je tekstom i ilustracijama prilagođen djeci osnovnoškolskog uzrasta, Sherlock i dr. Watson sudjeluju u još jednoj zagonetnoj istrazi. Nestali dragulj, poznat kao Plavi granat, pronaći će na neobičnom mjestu, a time će započeti niz događaja koji će dovesti do uspješnog rješavanja ove istrage.

Savez riđokosih / Arthur Conan Doyle ; [prilagodila Stephanie Baudet] ; [ilustracije Arianna Bellucci] ; [prevela s engleskog Svetlana Grubić Samaržija]

Dječja knjiga. Za djecu (8-12 godina)

U petom nastavku detektivskog serijala Holmes i Watson susreću se s naizgled neobičnim slučajem gospodina koji se javio na oglas Saveza riđokosih koji su tražili osobu za obavljanje određenog posla. Iza oglasa se krije pomno smišljena prevara i potencijalna krađa čije razotkrivanje neće promaknuti oštroumnom detektivu.

Tom Gates : najbolji u razredu / Liz Pichon ; [prevoditeljica Petra Matić]

Dječja knjiga. Za djecu (8-12 godina)

Tom Gates : psi zombiji su zakon : (za sada) / Liz Pichon ; [prevoditelj Ozren Doležal]

Čovpas / napisao i nacrtao Dav Pilkey ; [preveo Ozren Doležal]

Strip o Čovpasu – policajcu ljudskog tijela i pseće glave te njegovom najvećem neprijatelju, genijalnom mačku Frkiju. Knjiga je podijeljena u četiri poglavlja, a na kraju se nalaze i upute za crtanje glavnih likova.

Čovpas pušten s lanca / napisao i nacrtao Dav Pilkey ; [s engleskoga preveo Ozren Doležal]

Drugi nastavak stripa o Čovpsu donosi nam nove urnebesne avanture ovog neobičnog heroja, nove jednako neobične zlikovce, ali i ponovni susret s njegovim zakletim neprijateljem mačkom Frkijem. Strip je podijeljen u poglavlja s kratkom školom crtanja na kraju. Namijenjen je mlađim čitačima.

Čovpas : zov divljaštva / napisao i ilustrirao Dav Pilkey ; crteže obojio Jose Garibaldi ; [preveo Vedran Bratušek]

Kako je zeko zavolio knjižnicu / Ivanka Ferenčić Martinčić, Nikolina Dinješ

Za djecu mlađe dobi.

Priča o zeki kojeg je djevojčica Tina zaboravila u knjižnici. Dok je zeko čekao da se Tina vrati po njega, on je s knjižničarkom upoznao knjižnicu, njene odjele, kao i neke sadržaje koje knjižnica nudi. Tako je sudjelovao na čitanju priče koja ga je ohrabrila i „bio je siguran da su i sva djeca u knjižnici malo narasla od slušanja bajke.” U tom trenutku Tina je potrčala prema svom zeki koji se razveselio što ju vidi, ali najviše se veselio ponovnom posjetu knjižnici, „jer to je najčudesnije mjesto na kojem je dosad bio”.

Zaviri u naš online katalog i saznaj koje još nove knjige

možeš pronaći u knjižnici!

Silva Orešković, knjižničarka

objavio: Silva Orešković   datum: 19. 3. 2024.