Djevojčica koja je spasila Božić

Što bi se dogodilo da nema Božića? Kako su trolovi povezani s Božićem? Tko je Otac Božić? Zašto je djevojčica u ubožnici? Ova nas pitanja uvode u radnju romana Djevojčica koja je spasila Božić, autora Matta Haiga.

Božićni je duh prisutan od prve stranice romana čija je protagonistkinja djevojčica Amelia. Ona čvrsto vjeruje u čaroliju Oca Božića, stoga mu piše pismo u kojem od njega traži ispunjenje samo jedne želje, a ta je da joj majka ozdravi. Istodobno, u Elfhelmu, selu Oca Božića, trolovi napadaju vilenjake. Napad pod upitnik stavlja čaroliju Oca Božića. Hoće li djeca dobiti poklone? Ameliji majka umire te ona ostaje prepuštena samoj sebi. Odvajaju je od Kapetana Čađe, mačka koji joj je jedini ostao. Odvode ju u ubožnicu gospodina Jezovitog. Zbog tuge koju osjeća, Amelija prestaje vjerovati u čaroliju Božića.

Hoće li Otac Božić uspjeti vratiti čaroliju? Koju će ulogu Amelija odigrati? Odgovore protražite čitajući roman Djevojčica koje je spasila Božić. U njemu se pojavljuju i povijesne osobe poput kraljice Viktorije, pisca Charlesa Dickensa i princa Alberta. Stranice su ispunjene ilustracijama koje prate radnju, a nacrtao ih je Chris Mould. Ovaj nam roman vraća nadu u čaroliju blagdana te pokazuje da ako čvrsto vjerujemo, sve je moguće.

Pridružite se Ameliji, Ocu Božiću, Kapetanu Čađi i vilenjacima na predivnome božićnome putovanju, te uz knjigu provedite blagdane!

Maja Brajković

objavio: Maja Brajković   datum: 8. 12. 2021.